Savivaldybės dalijasi patirtimi

  • Teksto dydis:

Šią savaitę Kauno rajono savivaldybėje svečiavosi delegacijos iš Marijampolės ir Alytaus rajono savivaldybių. Kolegos atvyko pasidomėti ir pasisemti gerosios patirties apie centralizuotai vykdomą švietimo, kultūros ir sporto įstaigų buhalteriją ir modulinius vaikų darželius.

Su komanda svečius priėmęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas džiaugėsi, kad pakaunė daugeliui savivaldybių yra sektinas pavyzdys švietimo srityje.

Įsteigta 41 ugdymo grupė

Kauno rajone patalpos iš modulių yra prie penkių švietimo įstaigų, kuriose įsteigta 41 ugdymo grupė, o jose ugdomi 686 vaikai: keturios grupės Garliavos lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, po dvylika grupių Domeikavos lopšelyje-darželyje „Upė“ ir Užliedžių mokykloje-daugiafunkciame centre, trys – Giraitės darželyje, dešimt – Akademijos mokykloje-darželyje „Gilė“. Pirmieji moduliniai pastatai pastatyti 2015–2016 m.

Tokie darželiai yra modernūs, jaukūs, atitinka visas higienos normas ir niekuo nesiskiria nuo įprastinių darželių grupių, užtikrinamos tinkamos sąlygos vaikams ugdyti.

„Jau seniai supratome, kad vaikai yra savivaldybės ateitis, tad švietimas mums yra prioritetas. Mūsų savivaldybė yra nuolat auganti ir 2024 m. į ugdymo įstaigas atėjo beveik 12 tūkst. vaikų. Pernai įsteigėme 25 naujas darželinukų grupes“, – pasakojo meras.

Savivaldybė vadovaujasi principu, kad vaikas turi ugdytis arčiau savo gyvenamosios vietos. Todėl savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad 2024 m. rugsėjo 1 d. įgyvendinta Švietimo įstatymo nuostata, jog visi trejų metų vaikai lankytų darželius – visi 527 eilėje laukę trimečiai buvo priimti į ugdymo įstaigas.

Lankėsi moduliniuose darželiuose

„Esate žiedinė savivaldybė, kaip ir mes, o jūsų darbas švietimo srityje yra įkvepiantis pavyzdys. Esu naujokė, mere dirbu tik dvejus metus, todėl norime mokytis iš geriausių“, – teigė Alytaus rajono savivaldybės merė Rasa Vitkauskienė.

Ji užsiminė, kad kadencijos pradžioje Alytaus rajono savivaldybės prioritetas buvo keliai ir kiti infrastruktūros gerinimo darbai, o švietimas tarsi buvo užmirštas. 60–70 proc. mažųjų Alytaus rajono gyventojų lanko miesto darželius.

„Mums trūksta konkurencingumo, todėl norime investuoti į švietimo infrastruktūrą ir sukurti tokias erdves vaikams, kad jie vėl grįžtų mokytis pas mus“, – tvirtino Alytaus rajono merė.

Kad geriau susipažintų su moduliniais darželiais, svečiai iš Alytaus rajono savivaldybės apsilankė įsteigtuose darželiuose Domeikavoje ir Užliedžiuose.

Suteikia daugiau saugumo

Marijampolės savivaldybės komanda domėjosi, kaip sekasi Kauno rajonui centralizavus švietimo, kultūros ir sporto įstaigų buhalteriją.

Anot V. Makūno, centralizuota buhalterija suteikia daugiau saugumo ne tik savivaldybei, bet ir pačioms švietimo įstaigoms. Taip pat yra lengviau planuoti, paskirstyti resursus ir vykdyti kontrolę.

Marijampolės savivaldybės delegacija pakaunėje lankosi jau ne pirmą kartą. „Iš jūsų visada turime ko pasimokyti. Perėmėme jūsų praktiką dėl modulinių darželių. Džiaugiamės, kad tai padėjo išspręsti vietų trūkumo darželiuose klausimą“, – teigė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Nerijus Mašalaitis.

Po susitikimo su meru delegacija lankėsi Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriuje, kur vedėjos pavaduotoja finansams svečiams plačiau papasakojo apie centralizuotą buhalteriją.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių