Prioritetas: saugus žmonių gyvenimas

  • Teksto dydis:

Du dešimtmečius gyvuojanti Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba išgyveno daug pokyčių, tačiau savo pagrindinę misiją – užtikrinti gyventojų saugumą, skatinti prevenciją ir bendruomeniškumą – vykdo kasdien.

Išgyveno reorganizacijas

Įsteigus tarnybą iš pradžių joje veikė septynios ugniagesių komandos: Babtų, Čekiškės, Domeikavos, Ežerėlio, Margininkų, Poderiškių ir Vandžiogalos, kuriose dirbo 63 ugniagesiai. Po reorganizacijos prie tarnybos buvo prijungtos dar dvi ugniagesių komandos – Kulautuvos ir Vilkijos, tačiau dėl etatų trūkumo buvo sustabdyta Poderiškių ir Vandžiogalos komandų veikla.

2016 m. pakeitus Priešgaisrinės saugos įstatymą Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnyba tapo savanorių ugniagesių veiklos organizatoriumi pakaunėje. Taip Kauno rajone buvo įkurta savanoriška ugniagesių komanda.

Sparčiai augant gyventojų skaičiui Kauno rajone, plečiantis pramonei, buvo nuspręsta vėl atkurti Poderiškių ir Vandžiogalos ugniagesių komandas.

Šiuo metu priešgaisrinės saugos tarnyboje veikia devynios ugniagesių komandos, kuriose dirba 69 darbuotojai ir 90 savanorių ugniagesių, iš kurių didesnė dalis gesina gaisrus.

Bendradarbiauja su lenkais

Kauno rajono savivaldybė didžiuojasi ilgamete draugyste su kolegomis ugniagesiais iš Punsko. Per šiuos bendradarbiavimo metus Punsko ir Kauno rajono ugniagesiai kartu jau yra parengę ne vieną projektą, dėl kurių pakaunėje įsigyta naujos įrangos ir technikos, atnaujintos Piliuonos, Vandžiogalos, Poderiškių ir kitos gaisrinės, surengta daug mokymų, bendrų pratybų, įsigyta uniformų.

Savivaldybė ir pati kasmet investuoja į ugniagesių infrastruktūros gerinimą, perka reikalingą įrangą ir techniką.

Priešgaisrinė sauga ypač aktuali Karmėlavos seniūnijai, kurioje gyvena beveik 9 tūkst. gyventojų, be to, čia veikia Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ), oro uostas, todėl buvo nuspręsta LEZ teritorijoje, Gamybos gatvėje statyti naują gaisrinę. Jau yra parengtas gaisrinės projektas.

Nauji iššūkiai

Priešgaisrinei saugos tarnybai darbo netrūksta – pernai ugniagesiai reagavo į 1 007 iškvietimus: iš jų 306 buvo gaisrų atvejai, 428 gelbėjimo darbai ir 273 kiti įvykiai (prevencija, mokymai ir kt.). Kasmet tarnyba organizuoja įvairias prevencines priemones. Viena jų – dūmų detektorių įrengimas socialiniuose būstuose. 2024 m. savivaldybės lėšomis įrengta 330 dūmų detektorių.

Kauno rajono ugniagesiai džiaugiasi gerėjančiomis darbo sąlygomis, tačiau kaip ir visi šalies gaisrininkai turi iššūkių: tarnybai trūksta darbuotojų, laukia centralizuotos aliarmavimo sistemos diegimas, savivaldybių priešgaisrinių tarnybų prijungimas prie Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir kt.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių