Didysis Novgorodas Hanzos dienos estafetę perdavė Kaunui

Senas rusas gatvėje pradeda mosuoti ranka, nukelia apdriskusią kepurę ir išdidžiai taria: „Sveikinu jus su švente!“ Ir tuoj pat suskumba pasiteirauti, ar mums, atvykusiems iš užsienio, patinka Didysis Novgorodas.

Šiemet šiame 1150 metų jubiliejų švenčiančiame Rusijos mieste surengtos 29-osios tarptautinės naujųjų laikų Hanzos dienos tapo švente tiek vietiniams, tiek daugiau kaip 80-ies miestų atstovams iš įvairių Europos šalių. Hanzos pirklių sąjungai priklausę miestai specialiuose paviljonuose viliojo žmones suvenyrais, maisto produktais, leidiniais apie savo šalis ir miestus.

„Jūs patikėkite manim, Kauno namelis - pats geriausias. Jūs nepakartojami!“ - pridėjusi ranką prie širdies džiūgavo Didžiojo Novgorodo gyventoja Irina. Kad rusai ypač vertina lietuvišką duoną, dešras ir alų, abejoti neteko. „Gerčiau dar to jūsų alaus, bet namo nebepareisiu“, - juokėsi šiame mieste gyvenanti Marina.

„Keli duonos kepaliukai, kuriuos siūlėme po 17 litų, dingo per kelias akimirkas. Dešros - taip pat. Žmonės net kainų neklausia“, - stebėjosi viešosios įstaigos „Hanza 2011“ direktorius Darius Rumšas.

Anot jo, dauguma prie Kauno paviljono atėjusių žmonių pasakojo buvę Lietuvoje ir Kaune, klausinėjo apie dabartinę Lietuvos situaciją ir vis gyrė lietuvišką maistą. Kai kurie iš jų net bandė kalbėti lietuviškai.

Deja, kulinarinį paveldą pristatyti buvo beveik neįmanoma. Rusijos įstatymai neleidžia į šalį įvežti gyvulinės kilmės maisto produktų. Iš Kauno vykusi delegacija įtikino muitininkus, kad privalo į šventę nusivežti savo maisto, bet tai buvo lašas jūroje.

„Mes Rusijoje stovime scenoje su trispalve, giedame savo himną, o mus tiesiogiai transliuoja Rusijos televizijos kanalai. Tai nepaprasta akimirka“, - pastebėjo Kauno delegacijai vadovavęs vicemeras Rimantas Mikaitis. Įspūdingas šviesos ir vandens spektaklis virš Volkovo upės tikrai žadėjo nepaprastą šventę.

Viduramžių kaimas, to meto žaidimai ir riterių kovos, senųjų amatų dirbtuvės, tautodailės mugė ir gatvėse dainuojantys bei šokantys rusų folkloro ansambliai trims dienoms įsuko į šventės sūkurį. Lauko scenose koncertavo ir atvykusių šalių kolektyvai. „Lipk ant sienų“ iš Kauno muzika įaudrino žiūrovus, kurie ne tik plojo, bet ir patys ėjo šokti mūsų šokių. Buvo ką veikti įvairiausių pomėgių žmonėms - vieni tiesiog gėrė degtinę parkuose prie staliukų ir bendravo, kiti patys šoko ir dainavo, treti rinkosi kultūrinį gyvenimą naktį ir lankė muziejus, klausė klasikinės muzikos.

„Turėsime pasitempti. Didysis Novgorodas kartelę iškėlė labai aukštai“, - įspūdžiais dalijosi D.Rumšas. 2011-aisiais 31-osios tarptautinės Hanzos dienos pakvies šių laikų hanziečius į Kauną. Kita tokia galimybė parodyti savo kultūrą, miestą ir šalį greitai nepasikartos.


Šiame straipsnyje: didysis novgorodashanza dienos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių