- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prieš porą metų pristatė kliento profilį. Tai patogiai, vienoje vietoje pateikiami VMI vertinami duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją mato ir kokių rizikų jo veikloje įžvelgia mokesčių administratorius.
Profilis nuolat pildomas naujais rizikingumo kriterijais. Kodėl įmonės vadovui verta prisijungti prie VMI kliento profilio, pasakoja Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) viršininkė Judita Stankienė ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) viceprezidentė Vaida Butkuvienė.
– Ar Kauno apskrities verslininkai naudoja VMI kliento profilį?
J. Stankienė: Profilį peržiūri vis daugiau įmonių, taigi verslui rūpi jų įvaizdis. Vadovai nori pasitikrinti, kaip atrodo jų įmonė, priimti sprendimus, kurie prisidėtų prie geresnių rezultatų. Tikimės, kad vis daugiau vadovų susipažins su jų atstovaujamų įmonių profiliais ir reguliariai peržiūrės juose skelbiamą informaciją, kad tai taps įprasta verslo higiena ir bus postūmis teisingai deklaruoti ir mokėti mokesčius.
– Kokios srities verslininkai aktyviausiai naudojasi kliento profiliu?
J. Stankienė: VMI kliento profilis sukurtas visoms Lietuvoje registruotoms įmonėms, taigi ir apie 60 tūkst. Kauno regiono įmonių. Šiuo metu VMI kliento profiliu naudojasi iš viso apie 16 tūkst. mokesčių mokėtojų, daugiausia užsiimančių didmenine ir mažmenine prekyba, variklinių transporto priemonių remontu. Taip pat nemažai klientų, kurie reguliariai peržiūri savo profilį, užsiima profesine, moksline ir technine veikla.
VMI kliento profilis sukurtas visoms Lietuvoje registruotoms įmonėms, taigi ir apie 60 tūkst. Kauno regiono įmonių.
– Kaip sužinojote apie kliento profilį ir kas paskatino pradėti juo naudotis?
V. Butkuvienė: Apie VMI kliento profilį sužinojau iš Kauno AVMI pristatymo KPPAR finansininkų klubo organizuotame renginyje. Tai puikus, ilgai lauktas VMI produktas. Jau daug metų vystau verslą finansų sektoriuje, todėl visada įdomu sužinoti, ką apie tavo verslą ir veiklą mano mokesčių administratorius. Verslui tai suteikia galimybę laiku reaguoti į kylančias problemas.
– Kokiais atvejais tikslinga prisijungti prie kliento profilio?
J. Stankienė: Pirmiausia, kaip minėta, įrankis leidžia stebėti bendrą įmonės veiklos situaciją, pablogėjus rodikliams – atitinkamai reaguoti. Teigiami vertinimai įmonės profilyje taip pat leidžia pelnyti ir didesnį partnerių, klientų, investuotojų, darbuotojų ir kitų tikslinių grupių pasitikėjimą. Paprastai tariant, profilį tikslinga naudoti tarsi vizitinę verslo kortelę.
V. Butkuvienė: Manau, vadovams naudinga ne tik tam tikrais konkrečiais atvejais, bet ir nuolat stebėti savo įmonės profilį ir būti visada informuotiems. Tai padės laiku sureaguoti į susidariusią situaciją.
– Kokių įvertinimų kliento profilyje daugiausia?
J. Stankienė: Įmonių rizikingumas profilyje yra vaizduojamas šviesoforo principu: jei įmonė nerizikinga – rodomas žalios spalvos vertinimas, jei mažai rizikinga – geltonas, rizikinga – raudonas. Jeigu pagal įmonės veiklos pobūdį kokia nors konkreti rizika nevertinama, nurodoma pilka spalva.
Rugsėjo pabaigos duomenimis, 27,5 proc. įmonių turi tik žalios spalvos vertinimus, neturi nepriemokos ir nėra sudariusios mokestinės paskolos sutarčių (MPS). Vadinasi, šios įmonės veikia pavyzdingai, laiku deklaruoja ir sumoka mokesčius. Daugiau kaip 2 proc. įmonių turi žalios spalvos vertinimus, tačiau yra skolingos VMI ar sudariusios MPS. Turinčių iki 2 proc. geltonos spalvos vertinimų ir nė vieno raudono vertinimo yra apie 28 proc., turinčių tik vieną raudonos spalvos vertinimą – taip pat apie 28 proc. Įmonių, kurios turi daugiau kaip vieną raudonos spalvos vertinimą, yra apie 14 proc. Daugiausia raudonos spalvos vertinimų įmonės turi dėl jų mokamo vidutinio darbo užmokesčio, privalomų deklaracijų nepateikimo.
– Kaip Kauno apskrities įmonių rezultatai vertinami Lietuvos kontekste?
J. Stankienė: Lygindami Kauno apskrities rezultatus su bendrais Lietuvos rodikliais, pastebime, kad Kauno apskrities įmonių vertinimai atspindi visos šalies vertinimų vaizdą.
– Kokia profilyje skelbiama informacija verslui naudingiausia? Ko reikėtų papildomai?
V. Butkuvienė: Manau, naudingiausia informacija yra apie pareigų vykdymą, t. y. deklaracijų pateikimą laiku, mokėjimus. Profilį rekomenduoju ir kitiems verslo atstovams, kadangi vadovas gali išvengti daug klaidų ir tinkamai spręsti iškilusias problemas. Nors visi vertinami rodikliai yra naudingi, tačiau ateityje laukiu galimybės pamatyti PVM atotrūkio rodiklį ir galimas iš to kylančias rizikas. Tiesa, net ir dabar atverti duomenys padeda būti atsakingesniam mokesčių mokėtojui.
– Ar yra tekę pasidalyti kliento profilio informacija su kolegomis, o galbūt netgi pateikėte esamiems ar potencialiems partneriams?
V. Butkuvienė: Tikrai taip. Dirbu finansų valdymo paslaugų srityje, dauguma klientų naudoja šį VMI įrankį. Taip pat ne kartą šia informacija pasidalijau su Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų bendruomene.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
LEA: valstybė skirs per 1 mln. eurų energijos kaupikliams įsirengti
Energetikos ministerija skelbia daugiau nei 1 mln. eurų paramos kvietimą energijos kaupikliams įsirengti. ...
-
Vyriausybė patvirtino rodiklius, nuo kurių priklauso įvairios socialinės paramos išmokos
Ministrų kabinetas pirmadienį patvirtino 2025 metų rodiklius, nuo kurių priklauso įvairios socialinės paramos išmokos. ...
-
Populiarėja trumpalaikė nuoma savarankiškai įsiregistruojant: kokių problemų kelia?
Trumpalaikės nuomos modelis, naudojant savarankišką įsiregistravimą, populiarėja ir Europoje, ir Lietuvoje. Keli veiksmai išmaniajame telefone ar kompiuteryje, SMS žinute gautas raktų dėžutės kodas ir nuomojamo buto raktai jau jūsų ra...
-
Nuo kitų metų rugsėjo didės vidutinė mokytojų alga
Nuo kitų metų rugsėjo vidutinis mokytojų atlyginimas turėtų siekti 1 878 eurus po mokesčių ir vidutiniškai padidės 8,2 proc., skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). ...
-
„Litgrid“ dėl pažeisto „EstLink 2“ kabelio: tai tapo didžiausiu įvykiu – kaip atsilieps vartotojams?
Pirmąją Kalėdų dieną buvo pažeistas Suomiją ir Estiją jungiantis elektros kabelis. Nuo tada apribotos galimybės importuoti pigią energiją iš Šiaurės šalių į Baltijos šalis lėmė didesnes elektros kainas Lietuvoje, ta...
-
Paaiškėjo, kas gamins elektrinius laivus sostinei už beveik 2 mln. eurų
Vilniaus savivaldybės bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) kelionėms Nerimi už 1,85 mln. eurų perka keturis elektrinius laivus. ...
-
Užimtumo tarnybos prognozės nedžiugina – ko galima tikėtis?
Lietuvos darbo rinkos barometras gruodį siekė 96,6 balo, arba 3 balais mažiau nei lapkritį, o Europos – 98,9 balo, arba 0,1 balo mažiau. Tai reiškia, kad situacija darbo rinkoje blogėja. ...
-
Valstybės kontrolės prognozės: iššūkių šalies ekonomikai gali kelti sudėtinga tarptautinė aplinka
Valstybės kontrolė (VK) prognozuoja, kad realus šalies bendrasis vidaus produktas 2025 metais augs 3 proc. – 0,6 proc. punkto daugiau nei šiemet (2,4 proc.). Finansų ministerija gruodį prognozavo 2,8 proc. BVP augimą kitais metais. ...
-
SADM: nuo kitų metų didės kai kurių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai1
Nuo sausio 1 d. didės mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos koeficientai, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). ...
-
Svarbiausi 2024-ųjų Lietuvos ekonominiai įvykiai
Naujienų agentūra BNS pateikia svarbiausius, jos požiūriu, 2024 metų Lietuvos ekonomikos ir verslo įvykius. ...