- Eva Griškutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šeštadienį Pelėdų kalnas atgis spalvomis, kūryba ir bendruomeniškumu – čia vyks jau šeštasis kasmetinis Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamas „Meno piknikas“. Šventė, kuriama kartu su partneriais Kauno kolegija ir Prienų krašto muziejumi, šiemet skirta kaimynų temai.
Rekordinė edukacijų programa
Šių metų edukacijų programa rekordinė – dirbtuvių skaičius bus didžiausias per visą renginio istoriją. Vyks stiklo, keramikos, vintažinės fotografijos, žemės meno, odos, akvarelės ir daug kitų dirbtuvių, kurios pristatys ne tik pačią meno šaką, bet ir kuriančius menininkus.
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus stiklo sekcijos pirmininkė Valda Verikaitė ir Audronė Andrulevičienė pristatys unikalią edukaciją, kurioje dalyviai turės galimybę pasinerti į stiklo emalio pasaulį ir atrasti šio amato paslaptis.
Kūrybinio proceso metu kiekvienas dalyvis dengs metalą stiklo emalio pudromis, stebės, kaip jų sukurtas kūrinys atgyja degant jį net 1 000 laipsnių temperatūroje. Po renginio dalyviai galės pasiimti savo kūrinį, kad jis taptų asmeniniu aksesuaru ir kūrybinės patirties prisiminimu.
Meno piknike taip pat bus galima išvysti unikalią Japonijoje kilusią keramikos techniką – raku. „Arbatėlė su kaimynais“ – taip vadinama edukacija, kurią ves Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus keramikos sekcijos pirmininkė Kristina Ancutaitė. Pikniko svečiai bus pakviesti įsitraukti į arbatos puodelių gaminimo procesą – keramikos sekcijos dailininkai suteiks galimybę pikniko svečiams už simbolinę kainą įsigyti puodelių, paruoštų raku degimui lauko krosnyje. Edukacijos metu lankytojai galės patys glazūruoti savo pasirinktus puodelius specialia raku glazūra ir stebėti keramikos degimo procesą, o išdegti puodeliai bus atiduoti jų savininkams.
U. Serapinaitės nuotr.
Kaip gi be tapybos?
Ir kokie gi dailininkai be dažų ir teptukų? Meno pikniko metu renginio dalyvius kvies trys tapymo dirbtuvės. Viena jų – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus akvarelės sekcijos akvarelės edukacija, kurioje savo patirtimi dalysis sekcijos pirmininkė Violeta Židonytė ir kiti menininkai, kurie išsamiai pristatys ir pademonstruos tris pagrindines akvarelės technikas: sausą, šlapią ir kombinuotą.
Įprasmindami kaimynų temą, dalyviai galės susitikti su svečiais iš Latvijos – Aleksandrs Neberekutins ir Natalja Neberekutina. Šie menininkai sužavės žiūrovus ne tik savo įgūdžiais, bet ir tapymo greičiu – vos per kelias minutes išliejamomis meniškomis akvarelėmis.
Aliejinę tapybą pristatys Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto III kurso tapybos studijų studentė, ukrainietė Vladyslava Vintiuk. Dirbtuvių metu dalyviai turės progą susipažinti su šios technikos subtilybėmis, o vėliau visi norintys įgytas žinias galės pritaikyti prisidėdami prie bendro kūrybinio projekto – didelės drobės tapymo. Šis kolektyvinis meno kūrinys taps bendradarbiavimo simboliu, o dalyviai galės tiesiogiai patirti, kaip skirtingos idėjos ir stiliai susilieja į vieną harmoningą meninę išraišką.
Galutinis kūrinys – „Sutartinė ratu“ arba šios edukacijos mandala – atspindės visų dalyvių indėlį, jų mintis ir emocijas, įprasmintas per meną.
Naujos patirtys
Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius džiaugiasi pristatydamas jų tekstilės sekcijos narę Gretą Kardišiūtę-Kardi ir jos žemės meno edukaciją „Siuvinėta žemė“. Tai trijų valandų trukmės veikla, kuri suteiks dalyviams galimybę susipažinti su žemės menu, kūrybos procesu ir pačios menininkės darbais. Dirbtuvių metu veiks lauko paroda „Siuvinėta žemė“, kurioje bus galima susipažinti su ankstesniais menininkės kūriniais.
Paroda taps įžanga į dar vieną bendrą kūrybos procesą – žemės meno instaliacijos „Sutartinė“ kūrimą. Pagrindinę medžiagą sudarys mediniai pagaliukai, iš kurių bus formuojami ornamentai, o vėliau sujungiami į bendrą ratą, simbolizuojantį sutartinę, sutarimą ir bendrystę. Galutinis kūrinys – „Sutartinė ratu“ arba šios edukacijos mandala – atspindės visų dalyvių indėlį, jų mintis ir emocijas, įprasmintas per meną.
Dar viena ypatinga programos dalis – vintažinės fotografijos sesija, kurią ves žinomas fotografas Darius Petrulis. Retro portretinės fotografijos sesijoje dalyviai turės unikalią galimybę pasinerti į XX a. istoriją su autentiškais to laikotarpio fotoaparatais. Naudodamas vokiškus dumplinius fotoaparatus, D. Petrulis atkurs tarpukario ir pokario (1930–1945) eleganciją, leisdamas pajusti istorijos dvasią. Sovietinio laikotarpio (1950–1980) portretams bus naudojami rusiški 135 mm ir 120 mm formato fotoaparatai, kurie atskleis sovietmečio stilistiką ir kasdienybės realijas. Permainų ir SSRS griūties laikotarpiui (1980–1989) atskleisti, paskutinėms SSRS dienoms ir tuo metu vyravusioms nuotaikoms atkurti bus naudojami paprasti japoniški ir kitų gamintojų fotoaparatai („muilinės“).
Be žemės meno ir vintažinės fotografijos, vyks odos dirbtuvės. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus odos sekcijos pirmininkė Lolita Grabauskienė šiemet Meno pikniko lankytojams pristatys kūrybines dirbtuves, kuriose supažindins su odos apdirbimo technikomis, suteikiančiomis galimybę pasigaminti originalų asmeninį atminimo ženklą. Jų dalyviai turės galimybę savo rankomis sukurti unikalius odinius suvenyrus, tokius kaip apyrankės ar raktų pakabukai, o ant jų išsikalti Meno pikniko logotipą.
Menininkė Serena Pečiūnaitytė siūlys kūno tapybą (angl. body art) „Stebuklinga ranka – duok labas pelėdžiukui“, kurios metu tikrieji Meno pikniko gerbėjai galės pasigražinti rankas pelėdžiukų ornamentais. Tai bus puiki proga ne tik pasidžiaugti kūrybiškumu, bet ir šio renginio dvasia.
U. Serapinaitės nuotr.
Užsuks ir kaimynai
Iš Vilniaus atkeliavusi „Slaptoji piešėjų draugija“ kvies žiūrovus į piešimo iš natūros užsiėmimus. Piešti žmogaus figūrą – rimtas išbandymas menininkui, reikalaujantis anatominio tikslumo ir kūrybinės išraiškos. Modeliai tampa nuolatiniu įkvėpimo šaltiniu, o kiekvienas piešinys – unikaliu kūriniu. Ši veikla atvira visiems, tačiau labiausiai tiks tiems, kurie vertina Europos dailės tradicijas ir piešimo iš natūros svarbą.
Tuo metu Prienų krašto muziejus pristatys popieriaus edukaciją, skirtą susipažinti su popieriaus atsiradimo istorija, kaip ir kam buvo gaminamas popierius su senaisiais vandens ženklais (kurie išlikę senuose dokumentuose, knygose), jų formomis, reikšmėmis, pamatyti atkurtą vandens ženklo tinklelį su filigranu. Lankytojai galės patys sukurti savo filigraną, jį atsispausti ant popieriaus ir užrašyti savo istoriją.
Veiklos ne tokiems drąsiems
Tiems, kas nedrįs prisijungti prie meninių dirbtuvių, šiemet renginio organizatoriai siūlys keletą veiklų, kurioms nereikia turėti meninės gyslelės. Lankytojai galės išbandyti padidintą žaidimo „Jenga“ versiją, o vaikai galės išsilieti trankydami pinjatas, kurias šiemet kūrė organizacijos praktikantai, ir laimėtį didįjį prizą.
Azartiškiausi ir loginiu mąstymu pasižymintys lankytojai galės dalyvauti žaidime „Stumk logo“, kurio metu reikės stumdyti kvadratus, formuojant renginio logotipą, protmūšyje „Būk protingesnis už menotyrininką“ ir frazių žaidime „Nupiešk ir atspėk“. Norintiems ramesnio užsiėmimo bus siūloma kurti optinį paveikslą – naudojant smeigtukus bus galima sudėlioti žinomos menininkės portretą.
Šventės metu veiks maisto vagonėlis „Pankiki“, tačiau lankytojai galės ir papiknikauti – renginyje laukiami ir svečių augintiniai. Vakarop nuotaiką skaidrins trijų didžėjų pasirodymas: 17.30–19.00 val. – DJ Zighuaska, 19.00–21.00 val. – DJ Lukas S, 21.00–22.30 val – DJ Metanoia.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
R. Williamsas sugrįžta į Lietuvą: įspūdingą šou surengs Kaune5
Kauno Dariaus ir Girėno stadionas šią vasarą sulauks dar vienos superžvaigždės. ...
-
Kultūros ir sporto renginiai lapkričio 11–17 d.
Lapkričio 11 d. Rokų laisvalaikio salė: 11 val. – edukacinis užsiėmimas „Visuose languose Kalėdos: šventinių žaisliukų kūrimas“. Liučiūnų laisvalaikio salė: 18 val. – neformaliojo suaugusiųjų švie...
-
Savaitgalį Kaune – proga pasidairyti į išskirtinių veislių paukščius6
Ateinantį savaitgalį, lapkričio 9–10 dienomis, Kaune rengiama naminių paukščių paroda yra ne tik svarbus įvykis sparnuočių augintojams, bet ir puiki proga iš arti susipažinti su įvairiomis naminių paukščių rūšim...
-
Į Kauną sugrįžo egzotika: skleidžiasi trapus tropinis grožis1
Į Kauną sugrįžo egzotika – Botanikos sode atidaryta tropinių drugių paroda. Tai galimybė pasinerti į spalvų ir grožio pasaulį, kuriame trumpam užmirštama rudens dargana. ...
-
Viena laukiamiausių 90-ųjų diskotekos Lietuvoje žvaigždžių – Dr. Alban3
Į Lietuvą, „Žalgirio“ areną, lapkričio 23 dieną, atvyksta „90’s Disco Fest“ ir net keturios vienos žymiausių 90-ųjų grupių. Tarp jų – ypatingai daug dėmesio sulaukusi žvaigždė – žymiausias pasaulyje da...
-
Vaikai, kurie netaps ateitimi4
Kauno IX forto muziejuje eksponuojama viena labiausiai sukrečiančių pastarojo meto parodų „Vaikai...“. Ji – apie vaikus, tik be jų šurmulio ir klegesio. ...
-
SEL paviešino dar vieną būsimo albumo dainą: išskirtinė, nes joje skamba artėjančios šventės10
Koncertą šį savaitgalį Čikagoje surengsianti grupė SEL intensyviai dirba. Vienas to įrodymų – dar viena daina iš būsimo albumo. Kitas – jau gruodžio 14 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyksiantis 360 laipsnių p...
-
Pianistė E. Andrejevaitė: muzika yra moteris4
Kamerinės muzikos koncerte trys pripažinti atlikėjai: Romanas Kudriašovas (baritonas), altininkė Augusta Romaškevičiūtė ir pianistė Eglė Andrejevaitė pristatys naują programą „Muzika yra moteris“, kurios pagrindinė a&scar...
-
Jubiliejinis Kauno maestro vakaras1
Nacionalinės premijos laureatas, kompozitorius, muzikinių improvizacijų virtuozas, miesto varpininkas, publicistas, pedagogas, profesorius Giedrius Kuprevičius, šį pavasarį pasitiko 80-ąjį gimtadienį. Jubiliejinių koncertų banga pasiekė ir r...
-
A. Keturakienė ir jos keraminiai piligrimai1
Apie keramiką pirmą kartą rašiau kovą, kai Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ (Drobės g. 62-308) buvo pristatyti Giedros Petkevičiūtės ir Remigijaus Sederevičiaus darbai. Dabar, keliaudama per Aldonos ...