- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Išmanieji telefonai taip vadinami dėl to, kad juose galima diegti įvairias programėles, žaisti žaidimus ir naršyti internete, bet tai dar ne viskas: skirtingų gamintojų įrenginiai taip pat turi sugebėjimų, kurie juos išskiria iš minios konkurentų. Tik apie juos ne visi žino, arba tiesiog užmiršta.
Pasiruoškite pamilti savo telefoną iš naujo: šias funkcijas jums primins „Telia“ telefonų kategorijos vadovas Justas Paškevičius.
„Kasdien naudodamiesi savo išmaniaisiais dažnai net nepagalvojame, kad vietoje įprastos tekstinės žinutės galėtume išsiųsti SMS su efektais, kad greitą nuotrauką telefonu galime užfiksuoti vos jį ištraukę iš kišenės, ar kad didelį ekraną įmanoma patogiai valdyti net viena ranka. Visam tam nereikia nei specialių programėlių, nei ypatingų įgūdžių“, – sako J. Paškevičius.
„Apple iPhone“
Pradėkime nuo funkcijų ir gudrybių, kurias gali naudoti visi „iPhone“ telefonų su „iOS 10“ ar naujesne operacinės sistemos versija savininkai:
SMS efektai. Jei siunčiate žinutę naudodami „iMessage“ kitam „iPhone“ telefono naudotojui, ją galite papildyti specialiais efektais: jūsų pranešimas gali išnirti iš tamsos, užtvindyti visą ekraną, pasipuošti balionais ir kitaip nustebinti gavėją. Šiuos efektus galite pasirinkti surinkę pranešimo tekstą ir stipriai paspaudę siuntimo mygtuką. Atkreipkite dėmesį, kad ekrano viršuje galite pasirinkti efektų kategoriją („Bubble“ arba „Screen“). Jei šie efektai neveikia, gali reikėti išjungti „Reduce Motion“ režimą („Settings“ > „General“ > „Accessibility“ > „Reduce Motion“).
Unikalus vibravimo režimas. Vieni skambučiai yra svarbesni už kitus, o juos atskirti padeda konkrečiam numeriui priskirtos melodijos. Tačiau kaip žinoti, kas skambina, būnant susitikime? Paprasta: sukurkite skambintojui unikalų vibravimo režimą. „Contacts“ programėlėje atraskite pageidaujamą kontaktą, spustelkite „Edit“ ekrano dešinėje viršuje ir pasirinkite skiltį „Vibration“. Čia galėsite pasirinkti kurį nors esamą vibravimo režimą arba sukurti savo.
Lengvas žymeklio valdymas. Koreguoti rašomą žinutę ar el. laišką sudėtinga, nes pirštu ne visada pavyksta pažymėti tiksliai tą vietą, kurią norite. Žymeklį galima vadyti kur kas paprasčiau: tiesiog stipriai paspauskite bet kurią klaviatūros vietą ir judindami pirštą galėsite nustatyti pageidaujamą vietą.
Telefono purtymas. Jei ištrynėte tekstą ar atlikote kitą veiksmą, kurį norite grąžinti, tiesiog papurtykite telefoną – šis veiksmas grąžins jus žingsniu atgal.
„Huawei“
Išskirtinių funkcijų turi ir „Android“ įrenginiai. Štai kas gali praversti „Huawei“ P ir Mate serijos flagmanų savininkams (dalis funkcijų gali veikti ir su kitais modeliais):
Gestai krumpliais. „Huawei“ telefonus galima valdyti ne tik pirštų prisilietimais, bet ir beldimu krumpliais. Jei dukart pabelsite į ekraną bus išsaugota ekrano nuotrauka, o jei tai atliksite dviem krumpliais bus įjungtas ekrano įrašymas. Sykį bakstelėję krumpliu ir jo neatitraukę ekrane galite nupiešti uždarą figūrą – ranką atitraukus galėsite išsaugoti tokios formos ekrano iškarpą. O jei įjungę kokią nors programėlę bakstelsite krumpliu ir perbrauksite ekraną horizontaliai, bus įjungtas dviejų programėlių režimas. Daugiau apie gestus krumpliais sužinosite įjungę Nustatymus, pasirinkę „Išmanioji pagalba“ ir „Valdymas judesiu“.
Greita nuotrauka. Jei matote kadrą, kurį reikia užfiksuoti skubiai, išsitraukę „Huawei“ telefoną iš kišenės tiesiog dukart spustelkite garso pritildymo mygtuką. Telefonas automatiškai įjungs kamerą ir užfiksuos pirmąjį kadrą, o toliau galėsite filmuoti ar fotografuoti kaip panorėję.
Programėlės užrakto ekrane. Yra programėlių, kurių prireikus nėra laiko ieškoti po įvairius aplankus. Pažadinus (bet neatrakinus) „Huawei“ telefoną užtenka perbraukti pirštu nuo ekrano apačios ir galėsite nedelsiant įjungti žibintuvėlį, skaičiuotuvą, diktofoną, laikmatį ar QR kodo skaitytuvą.
Ekrano sumažinimas. Žmonės jau spėjo pamėgti telefonus dideliais ekranais ir daugelio flagmanų įstrižainė jau senokai perkopė 5 colius, tačiau valdyti juos viena ranka yra sudėtinga. „Huawei“ didieji telefonai tam turi sprendimą: tiesiog perbraukite iš kairės į dešinę (arba atvirkščiai) per telefono valdymo mygtukus ekrano apačioje ir jis „susitrauks“. Jei ši funkcija išjungta, jos ieškokite Nustatymuose, tuomet „Išmanioji pagalba“, „Vienos rankos UI“ ir „Miniatiūrinis ekrano vaizdas“.
„Samsung“
Jei jau prakalbome apie „Samsung“, metas pažvelgti, ką įdomaus turi šio gamintojo „Galaxy S“ ir „Galaxy Note“ serijų flagmanai (kai kurias funkcijas turi ir kiti šio gamintojo telefonai).
Širdies ritmas. „Samsung“ telefonuose įdiegta „Health“ programėlė turi vieną tikrai išskirtinę funkciją: ji gali išmatuoti žmogaus širdies ritmą. Įjungus programėlę ir pasirinkus pulso matavimo funkciją, reikės trumpai palaikyti pirštą ties fotoaparato blykste – būtent ten yra įmontuotas širdies ritmo jutiklis.
Akių sekimas. Skaitant ilgesnį tekstą ar užsižiūrėjus į nuotrauką, ekranas pamažu ima temti ir išsijungia – kelių ar keliolikos sekundžių jo aktyvumo trukmę renkamės taupydami bateriją. Užtat „Išmaniojo laukimo“ funkcija „Samsung“ telefonuose gali pasirūpinti, kad ekranas liks aktyvus tol, kol į jį žiūrėsite. Nustatymuose pasirinkite „Išplėstinės funkcijos“ ir aktyvuokite „Išmanusis laukimas“ funkciją.
Kraštinis meniu. Telefonai lenktais kraštais yra ne tik patrauklūs, bet ir turi savų privalumų, vienas jų – kraštinis meniu, kuris aktyvuojamas perbraukus pirštu nuo dešiniosios ekrano briaunos. Valdyti tai, kas matoma šiame meniu, galite Nustatymuose, pasirinkę „Ekranas“ ir pasirinkę skiltį „Kraštinis ekranas“. Įjungę kraštinio skydelio slankiklį, į jį galėsite įtraukti sau naudingas programėles, kontaktus, o taip pat įrankį, kuris leis daryti nestandartinių formų ekrano nuotraukas ir GIF animacijas.
Piršto atspaudo jutikliu galite ne tik atrakinti telefoną, bet ir valdyti pranešimų meniu. Nuėję į Nustatymus pasirinkite „Išplėstinės funkcijos“ ir aktyvuokite „Pirštų atspaudų jutiklio gestus“ – tai atlikę bet kada naudodamiesi telefonu galėsite „ištraukti“ pranešimų meniu tiesiog perbraukę per pirštų atspaudų jutiklį. Valdyti pranešimų meniu, nuotraukas, atsiliepti į skambučius ir kitas funkcijas naudojant piršto atspaudą turi ir „Huawei“ telefonai – juose visa tai rasite įėję į Nustatymus, pasirinkę „Saugumas ir privatumas“ ir „Piršto atspaudo ID“.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Neištvėrė baisaus poveikio vaikams: ketiname išvyti šį banditą iš savo kaimynystės2
Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama (Edis Rama) šeštadienį pareiškė, kad vyriausybė nuo 2025-ųjų bent vieneriems metams uždarys socialinį tinklą „TikTok“. ...
-
Protingiausiu pasaulio žmogumi tituluojamas vyras tikina turįs atsakymą, kas vyksta po mirties17
Christopheris Langanas, kurio intelekto koeficientas (IQ), teigiama, yra aukštesnis nei Alberto Einšteino, pasidalijo savo teorija apie pomirtinį gyvenimą. ...
-
Įstrigę kosmose: NASA vėl atidėjo dviejų astronautų sugrąžinimo misiją
Jau kelis mėnesius Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) įstrigę du JAV astronautai ten liks bent iki kovo pabaigos, antradienį pranešė amerikiečių kosmoso agentūra NASA. ...
-
JK svarsto DI autorių teisių įstatymą, kad padėtų apsaugoti menininkų teises
Jungtinės Karalystės vyriausybė antradienį pradėjo konsultacijas dėl planų suteikti dirbtinio intelekto kūrėjams aiškumo autorių teisių klausimais, siekdama paremti menininkų pajamas ir paskatinti ekonomiką. ...
-
„TikTok“ lygties sprendimų ieško ir Rumunija, ir ES8
Rumunijos politinė sistema išgyvena precedento neturintį sukrėtimą. Kai antrojo prezidento rinkimų turo išvakarėse Konstitucinis teismas anuliavo pirmojo turo rezultatus, kilo poreikis skubiai įsivertinti, kas kelia didesnį pavojų demokr...
-
Žiniasklaida: sutriko socialinių tinklų veikla1
Trečiadienio vakarą sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla, praneša naujienų portalas „Delfi“. ...
-
Artėjant Kalėdoms „Meta“ stiprina kovą su internetinio apsipirkimo sukčiavimu
JAV technologijų bendrovė „Meta“ pirmadienį paskelbė apie pasaulinę kampaniją prieš sukčiavimą internete, skirtą apsaugoti socialinių tinklų naudotojus nuo internetinių sukčių prieš didžiąsias metų šventes. ...
-
Paviešinta, ko lietuviai ieškojo „Google“ 2024 metais: kas labiausiai kurstė smalsumą?1
Antradienį, „Google“ pateikė sąrašus tendencijų, ko šiemet internete ieškojo Lietuvos gyventojai. Dėmesio centre 2024-aisiais atsidūrė „Eurovizijos“ ir vasaros olimpinių žaidynių herojai, Europos futbolo ...
-
Europos raketa „Vega-C“ po atidėjimų iškėlė palydovą į orbitą
Naujoji Europos raketa nešėja „Vega-C“ ketvirtadienį buvo paleista iš Prancūzijos Gvianos ir pirmą kartą po nesėkmingo 2022 metų skrydžio iškėlė į orbitą palydovą. ...
-
Paleisti du Europos palydovai, turintys imituoti Saulės užtemimus
Į orbitą ketvirtadienį buvo paleisti du Europos palydovai, vykdysiantys pirmąją dirbtinių Saulės užtemimų misiją preciziška rikiuote kosminėje erdvėje. ...