Arbatos magija namuose: kaip tinkamai išsirinkti virdulį?

  • Teksto dydis:

Talpa

Tai pagrindinis virdulių parametras, kuris turi reikšmingos įtakos kasdieniam naudojimosi įrenginiu patogumui. Virdulio talpą reikėtų rinktis atsižvelgiant į naudotojų skaičių. Jeigu ieškoma virdulio, kuris vienu metu leistų paruošti 6 – 7 arbatos puodelius, reikėtų rinktis mažiausiai 1,7 l talpos įrenginį. Didžiausia prieinama rinkoje esančių virdulių talpa yra 2 – 2,4 l. Jeigu pageidaujama, kad virdulys užimtų mažiau vietos ir nereikia vienu metu vandens daugiau nei 4 – 6 puodeliams, vertėtų rinktis 1 – 1,6 talpos modelį. Jei dažniausiai vanduo verdamas 1 – 2 puodeliams, tuomet reikėtų rinktis mažą virdulį, į kurį tilptų mažiau nei 1 l vandens.

Kiekvienas elektrinis virdulys pasižymi gamintojo apibrėžtu minimaliu vandens kiekiu, kurį reikia įpilti. Dažniausiai tai yra pusė maksimalios įrenginio talpos.

Mažesnės talpos virdulio pasirinkimas – tai trumpesnis vandens virimo laikas ir mažesnės energijos sąnaudos, todėl labai svarbu šį parametrą rinktis atsižvelgiant į savo poreikius.

Virdulio galingumas

Dažniausiai pasitaikantis virdulių galingumas yra nuo 600 iki 3100 W. Didesnis virdulio galingumas dažniausiai siejamas su trumpesniu vandens užvirimo laiku ir didesnėmis elektros energijos sąnaudomis.

Kaitinimo elementas

Būtent kaitinimo elementas įšildo vandenį ir leidžia jam užvirti. Užvirimui reikalingas minimalus vandens kiekis diskinio kaitinimo elemento atveju yra labai nedidelis (0,1 l). Diskinį kaitinimo elementą turinčiuose virduliuose nuosėdų kaupiasi labai mažai, todėl tokius įrenginius valyti yra lengva.

Virdulio korpusas

Šiuolaikiniai elektriniai virduliai stebina formų, spalvų ir korpuso medžiagų įvairove. Šiuolaikinių virdulių korpusai gaminami iš tokių medžiagų:

plastiko pagaminti virduliai yra lengvesni nei metaliniai ir dažniausiai – pigesni. Plastikas neįkaista taip stipriai, kaip metalas. Tačiau iš plastiko pagamintų virdulių esminis trūkumas – menkas patvarumas, plastmasės kvapas ir banalus dizainas.

Nerūdijančio plieno virduliai yra sunkesni, bet įprastai pasižymi šiuolaikišku dizainu. Dauguma jų turi šilumos izoliaciją, kuri apsaugo nuo virdulio korpuso įkaitimo ir tuo pačiu lemia ilgesnį vandens šilumos palaikymą.

Stiklinio korpuso virduliai pasižymi mažiausiu svoriu. Tokios medžiagos įrenginius naudotojai itin vertina dėl jų dizaino, kuris puikiai atrodo visuose virtuvių interjeruose. Stikliniai virduliai laikomi sveikesniais ir pasižymi lengvesniu valymu. Tačiau atsižvelgiant į stipriai įkaistančias sieneles bet mažesnį atsparumą pažeidimams, stiklinio korpuso virduliai nėra populiariausių sąraše.

Keramika yra geriausias, bet ir brangiausias elektrinių virdulių gamintojų pasiūlymas. Keramikinio korpuso virduliai išsiskiria ne tik tuo, kad juos paprasta valyti, bet taip pat ir tuo, kad tai yra kone sveikiausia medžiaga vandens virimui. Keraminio korpuso sienelės neįkaista taip, kaip stiklinio, tačiau pagrindinis keramikinių virdulių trūkumas – didelis svoris.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių