- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Veido oda – nuo neigiamų išorinių veiksnių žmogaus organizmą saugančio ir daugybę kitų funkcijų atliekančio „sluoksnio“ dalis. Tai bendros sveikatos būklės, net vidinio žmogaus pasaulio atspindys. Kad veido oda būtų išpuoselėta, nebūtina kasdieniams grožio ritualams skirti kuo daugiau laiko ir naudoti kuo daugiau priemonių.
Senėjimą galima atitolinti
Išlaikyti ne tik gražią, bet ir sveiką veido odą galima ją taisyklingai visais aspektais puoselėjant. Anot medicinos kosmetologės Jolantos Vizgirdienės, genetika ir paveldimumas čia taip pat labai reikšmingi, tačiau gyvenimo būdas turi ne mažiau įtakos: prasti kasdieniai įpročiai, nesubalansuotas dienos režimas ir skurdi mityba, taip pat netinkama priežiūra veido odą sendina greičiau.
Sustabdyti natūralios gyvenimo tėkmės nepavyks – nors ir nevienodai, tačiau senstame visi. Visgi tam tikru gyvenimo tarpsniu pradėjus tinkamai rūpintis veido oda jos senėjimą galima atitolinti.
„Didesnių bėdų išryškėja paauglystėje, kai atsiranda pirmųjų jaunatvinių spuogelių – tai pirmasis signalas, kad veido oda prašosi atidos ir meilės. Specialios tam skirtos kosmetikos pasiūla didžiulė – būtent todėl joje nesunku paklysti ir išsirinkti tai, kas odą dar labiau pažeis. Tad jei pabandžius spręsti problemas savarankiškai kyla sunkumų, geriau nebeeksperimentuoti ir kreiptis pagalbos į specialistus“, – rekomenduoja J.Vizgirdienė.
Dėmesys – drėkinimui
Degeneraciniai veido odos procesai prasideda jau nuo 20–25 metų, bet senėjimo požymiai pasirodo ne iš karto. Šiame etape reikėtų susitelkti į profilaktiką: naudoti odos tipą ir problemas atitinkančią kosmetiką, daugiausia dėmesio skiriant drėkinimui.
Svarbiausia išsirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų veido odai. Reguliariai naudojant kad ir kelias tarpusavyje derančias priemones sulaukiama norimo poveikio.
J.Vizgirdienė pabrėžia, kad akivaizdžiau senti veido oda pradeda sulaukus 35-erių, vis labiau silpstant veido raumenims. Ypač pastebimos darosi nosies ir lūpų, akių ir kaktos mimikos raukšlės.
„Šiame amžiuje pravartu rinktis kosmetikos priemones, kuriose gausu aktyvių medžiagų, tačiau drėkinimas tebėra vienas iš pagrindinių akcentų“, – rekomenduoja medicinos kosmetologė.
Jolanta Vizgirdienė. Asmeninio arch. nuotr.
Klaidinga galvoti, kad nusiprausus ar juolab tik nuvalius veidą pavyks išlaikyti jo odą sveiką ir dailią. Tai reikalauja kruopštumo ir netgi ugdyti tam tikrus įpročius. Ko reikėtų imtis, kad oda būtų jaunesnė, skaistesnė, sveikesnė?
„Pirmiausia – prausti, būtinas ir veikiausiai visiems įprastas veido priežiūros ritualas, pašalinantis per dieną susikaupusius nešvarumus, dulkes, makiažą ir riebalus. Tonizuodami veido odą nuvalome visus likučius, net tų pačių nešvarumų ar riebalų, prausiklio. Tolesnis šveitimo žingsnis, pašalinantis negyvas odos ląsteles, taip pat labai svarbus, bet šią procedūrą patariu daryti ne kasdien – pakaks 1–2 kartų per savaitę“, – gražios veido odos priežiūros etapus komentuoja specialistė.
Privaloma rutina
Sudrėkindami odą apsaugome ją nuo raukšles skatinančio išsausėjimo ir išlaikome švytinčią, o štai naudodami apsaugines priemones 90 proc. sumažiname priešlaikinio odos senėjimo simptomų. J.Vizgirdienė akcentuoja, kad nuprausti ir drėkinti veido odą privalu kasdien – pabudus ryte ir vakare ruošiantis miegoti.
„Šiuose žingsniuose galima kasdien naudoti universalias jūsų odos tipui tinkančias, veiksmingai drėkinančias priemones, pavyzdžiui, prausiklį ir veido kremą. Keliskart per savaitę į tokią veido priežiūros rutiną galite įtraukti ir drėkinamąją kaukę. Kuo labiau senstame, tuo mažiau natūralaus drėkiklio oda gamina, ypač sulaukus 40 metų, tad drėkinamosiomis savybėmis pasižyminčioje kosmetikoje esantis esminis ingredientas hialuronas padeda atkurti reikiamą drėgmės lygį. Kitaip tariant, oda išlieka gaivi, tonizuota, be raukšlių“, – aiškina medicinos kosmetologė.
Grožio priemonių lentynėlėje turėtų atsirasti ir priemonių su keramidais. Tai barjerinei jos funkcijai labai svarbūs komponentai, sumažinantys transepiderminio vandens netekimą, kurių ištekliai su laiku ir dėl žalingų aplinkos veiksnių odoje senka – ji sausėja, jautrėja, glemba. Iš kosmetikos įsisavinti keramidai tarsi suriša odos ląsteles, sugrąžindami jai tvirtumą ir apsaugą.
Daugiau nereiškia geriau
Kasdieniai moterų įpročiai naudoti kosmetines priemones nesaikingai kartais ne gelbsti nuo odos problemų, o jų sukelia: atsiranda sudirgimų, išsausėjimų, alergijų, spuogų.
Medicinos kosmetologė ragina atrasti „mažiau yra daugiau“ filosofiją – naudoti kad ir kelis, bet derančius ir tobulai odos poreikius atitinkančius produktus.
„Daugiau nereiškia geriau – svarbiausia išsirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų veido odai. Reguliariai naudojant kad ir kelias tarpusavyje derančias priemones sulaukiama norimo poveikio. Tiesa, jei veido oda problemiška, reikia kantrybės. Bėdų šiuo klausimu dažniausiai atsiranda ne per dieną, tad gerėjančio rezultato taip pat gali tekti luktelėti, kasdien veido oda rūpinantis itin kruopščiai“, – komentuoja J.Vizgirdienė.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Kaune įvyko mados eksperimentas – nugalėtojas kolekcijoje atskleidė tamsiąją socialinių tinklų pusę4
Visai neseniai vienas Kauno verslo centras tapo podiumu – čia pristatyta net šešiolika mados kolekcijų renginyje „Dizaino dienos 2024“. Jau 28-ąjį kartą Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fa...
-
Įvaizdžio konsultantė: ne viskas, kas madinga, tinka jums3
Atšalus orams – amžina bėda: desperatiškai lendame į spintą, drabužiai virste virsta per duris, o apsirengti nėra ką. Pažįstamas jausmas? Ką daryti, klausiame kaunietės Giedrės Šimelienės. „Kviesti į pagalbą įva...
-
Kavos aparatų įvairovė
Kavos aparatų įvairovė šiuo metu yra stulbinanti. Nuo itin modernių ir futuristinių, leidžiančių bet kokio skonio ir stiprumo kavą pasigaminti vos vienu prisilietimu iki elegantiškų, romantišką praeitį primenančių kavos apara...
-
„Lietuvos balse“ – dvikovų etapas: netikėti įvaizdžiai4
Šį sekmadienį „Lietuvos balso“ projekte prasidės kovingasis dvikovų etapas. Projekto studijoje atsiras ir penktoji kultinė kėdė – ją užims iki šiol savo komandą atskirame kambaryje paslapčiomis rinkęs Free Finga. ...
-
Jaunoji dizainerių karta ir jos siūlomos patirtys
Pastaraisiais metais dešimtmečiais dizaino sąvoka labai išsiplėtė ir apima jau ne tik madą, plakatus ar mus supančius produktus. Jaunosios kartos dizaino kūrėjai dar studijų metais leidžiasi į įvairius temų, ne tik medžiagų ir form...
-
Mados dizainerė: tvarumas išliks, nes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo6
Nors gyvena ir dirba sostinėje, mados dizainerė Justina Semčenkaitė gatvės madą stebi visur, kur tik nuvyksta. Kadangi dažnai lankosi Kaune ir Klaipėdoje, pastebėjo, kad šių miestų statistinis mados vartotojas labai skiriasi. ...
-
Makramė pynėja: kiekviename mazgelyje – geros emocijos3
Su Agniete Vaitulioniene sutariame kalbėtis, kol dukrelė miega pietų. Nuo jos, sako, viskas ir prasidėjo. „Gimus Amelijai, norėjosi širdžiai mielos veiklos. Viena pažįstama parodė makramė technika pintus kalėdinius žaisliukus. Užsiman...
-
Miegančiosios gražuolės sindromas: ką pagalvė žino apie tavo odą
Ar kada pagalvojote, kad ištikimiausia nakties draugė pagalvė – gali būti ne tik draugė, bet ir didžiausia odos priešė. O gal geriausia sąjungininkė? Kol ramiai miegame, mūsų oda išgyvena tikrą nuotykį, apie kurį dažnai...
-
Sapnų baidyklių kūrėja: magija slepiasi mažuose dalykuose1
Vėjyje besiplaikstančios močiučių servetėlės, pavirtusios ramaus miego sergėtojomis, levandų kvapo maišeliai norintiems giliai panirti į sapnų karalystę, sojų vaško žvakės – magiški nakties žibintai… Atrodo, vi...
-
Parfumerė J. Cinaitienė: kvapas mus paveikia žaibišku greičiu3
„Uoslė yra be galo svarbi, tačiau ją dažniausiai įvertiname tik netekę“, – šypsosi parfumerė Jolanta Cinaitienė. Natūralių kvepalų kūrėja atskleidžia, kaip mus veikia skirtingi kvapai ir kodėl tas pats aromatas vienam ga...