Lietuvos jaunieji futbolininkai Kaune pralaimėjo belgams

Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) futbolo rinktinė Kaune pirmąsias Europos čempionato atrankos turnyro rungtynes 2:5 pralaimėjo belgams.

Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo prieš Belgijos futbolininkus 1:0, tačiau po pertraukos pristigo jėgų. Belgija U-17 rinktinių reitinge gerokai lenkia Lietuvą, tačiau pirmajame kėlinyje mūsiškiai kovėsi kaip lygūs su lygiais ir pirmieji turėjo realią galimybę išsiveržti į priekį - Deimantas Petravičius po reido dešiniuoju kraštu pataikė į išorinę virpsto pusę. Komandos taip pat apsikeitė labai pavojingais smūgiais, po kurių gynėjams teko mušti kamuolį nuo vartų linijos. Kėlinio pabaigoje Lietuva išsiveržė į priekį - po Karolio Strolio perdavimo galva tiksliai smūgiavo Gabrielius Judickas.

Antrasis kėlinys lietuviams klostėsi nesėkmingai. Po kampinio kamuolys atšoko Umberto Carvalho ir šis smūgiavo tiksliai. 64 min. tas pats U.Carvalho pasižymėjo dar kartą smūgiu galva. Pasinaudoję atsiradusiomis spragomis lietuvių gynyboje belgai vieną po kito surengė dar tris greitas rezultatyvias atakas.  Rungtynių pabaigoje paguodos įvartį lietuviams po kampinio pelnė kapitonas Lukas Artimavičius.

„Pirmajame kėlinyje kovojome tol, kol jėgų turėjome apylygiai. Tačiau antrajame kėlinyje išryškėjo varžovų fizinis pranašumas. Prisidėjo ir šiurkščios vartininko klaidos. Žaidžiant su tokiu pajėgiu varžovų negalime sau leisti tokių klaidų", - po dvikovos kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Vingilys.

Atrankos turnyrą lietuviai pratęs penktadienį rungtynėmis su Velso futbolininkais, o pirmadienį žais su Danijos ekipa „Dar ne viskas prarasta, liko dvejos rungtynės. Reikia pamiršti šitą dvikovą, atgauti jėgas ir pasiruošti kitoms rungtynėms", - teigė lietuvių strategas.

Belgijos rinktinės treneris Ericas Abramsas sakė, kad jo auklėtinių pergalę lėmė agresyvesnis žaidimas po pertraukos: „Pirmajame kėlinyje nebuvome pakankamai agresyvūs ir mums pasižymėti nepavyko, o lietuviai įmušė gražų įvartį. Antrajame kėlinyje išėjome į aikštę visai kitaip nusiteikę ir tai atsispindėjo mūsų žaidime."

Kitose grupės rungtynėse Marijampolėje Danijos rinktinė 1:0 nugalėjo Velso komandą. Penktadienį 16 valandą Kaune lietuviai susitiks su Velso futbolininkais, o Marijampolėje žais Danija ir Belgija.

Rungtynių statistika

Belgija - Lietuva 5:2 (0:1). Įvarčiai: 51 ir 64 min. Umberto Carvalho, 71 min. Leandro Trossardas, 72 ir 78 min. Benito Ramanas/40 min. Gabrielius Judickas, 80+2 min. Lukas Artimavičius. Lietuvos rinktinė: Tomas Švedkauskas, Klaidas Jaškus, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius, Lukas Čerkauskas, Karolis Strolys (77 min. Gvidas Jarašius), Povilas Kiselevskis (57 min. Simonas Stankevičius), Deimantas Petravičius (60 min. Edvardas Tamulevičius), Gabrielius Judickas, Donatas Kazlauskas, Tomas Galdikas. Atsarginiai: Marius Suvaizdis, Mykolas Krasnovskis, Lukas Narbutas, Titas Burba.

Šiame straipsnyje: futbolasU17kaunas