Šešėlinė prekyba grybais neša pelną ne tik Dzūkijoje

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai, išaiškinę šešėlinę grybų ir uogų prekybą Dzūkijoje, atskleidė dar vieną Kaune, Varėnoje ir Molėtuose veikusią aštuonių asmenų organizuotą grupę, kurios nelegali veikla viršijo milijoną litų.

Grybų supirkimo punktuose, įtariamųjų namuose ir bendrovėje, kurios vardu, kaip įtariama, buvo išrašomi suklastoti buhalterinės apskaitos dokumentai, atlikta 16 kratų. Jų metu rasta daugiau nei 40 tonų įvairių grybų ir apie 9 tonas uogų, rašoma Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybps pranešime.

FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra, bendradarbiaudamos su Valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino, kad klastojant įsigijimo bei pardavimo dokumentus dideliais kiekiais buvo superkami įvairūs grybai bei uogos. Įgytos miško gėrybės vėliau buvo išgabenamos į įvairias Europos Sąjungos šalis ir ten parduodamos. Organizuotos grupės nariai per įsteigtą supirktuvių tinklą Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Šalčininkų, Molėtų rajonuose dideliais kiekiais be dokumentų įsigydavo grybus ir uogas. Vėliau, siekiant legalizuoti grybų įsigijimą, Kaune registruotos bendrovės, kuriai vadovavo 56-erių metų G. V., vardu buvo išrašomi tikrovės neatitinkantys apskaitos dokumentai, o juos naudojant iš kasos imamos didelės grynųjų pinigų sumos.

Pirminiais duomenimis, per 2011 metus pagal fiktyvius kvitus už įsigytas miško gėrybes buvo sumokėta daugiau  kaip 1 mln. 200 tūkstančių litų. Atskleista, kad  bendrovės vadovai dalį pinigų kaip labdarą pervesdavo viešajai įstaigai, kuri turėjo rūpintis žmonėmis su negalia, tačiau vietoje to pinigai būdavo išgryninami ir grąžinami tiems patiems „labdaros teikėjams“. Preliminariais duomenimis, iš viso organizuotos grupės nariai nesumokėjo 180 tūkstančių litų mokesčių.

FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai kartu su tyrimą organizuojančiu Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroru aštuoniems bendrovėje dirbusiems asmenims pareiškė įtarimus dėl sukčiavimo, svetimo turto pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Visiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas. Siekiant užtikrinti valstybei padarytos žalos atlyginimą, Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu įtariamųjų turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, kurio vertė – daugiau kaip 700 tūkstančių litų.

Tai jau antrasis FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjų atskleistas šešėlinis grybų ir uogų prekybos tinklas. 2011 m.  gruodžio viduryje FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai išaiškino Dzūkijoje nelegaliai veikusių supirktuvių tinklą, kur dideliais kiekiais be dokumentų buvo superkami įvairūs grybai bei uogos. Įtariama, kad per 2010 m. ir 2011 m. 6 mėnesius už įsigytus grybus ir uogas pagal suklastotus dokumentus buvo išmokėta daugiau kaip 4 mln. 800 tūkstančių litų, o nesumokėtų mokesčių suma viršijo 600 tūkstančių litų. 


Šiame straipsnyje: nelegalus verslasprekyba

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių