Patirtis – ne svarbiausias dalykas, priimant darbuotoją

Kai netrūksta kandidatų, darbdaviams atsirinkti tinkamą darbuotoją, kuris gebėtų ir norėtų atsakingai atlikti jam pavestas funkcijas, irgi nemažas iššūkis. Kokiais kriterijaus vadovaudamiesi darbdaviai atsirenka darbuotojus?

Darbuotojai dažniausiai teigia, kad darbdaviai ieško naujų kolektyvo narių tik pagal turimą darbo patirtį. Tačiau darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausa rodo, kad vis dėlto ne patirtis yra svarbiausias vertinimo kriterijus, priimant ar nepriimant kandidato į darbą.

Daugiausia dėmesio, atrodo, darbdaviai yra linkę skirti kandidato elgesiui darbo pokalbio, atrankos metu. Būtent kandidato gebėjimas įtikinti, kad jis yra tinkamiausias, savęs pristatymas, sumanumas atsakant į su darbo sritimi susijusius paruoštus klausimus lemia darbdavio pasirinkimą.

Pasak apklausoje dalyvavusių darbdavių, labai svarbu, kokia darbuotojo motyvacija užimti vieną ar kitą darbo poziciją ir kaip jis sugeba tą motyvaciją atskleisti.

Rinkdamiesi darbuotoją darbdaviai taip pat itin kreipia dėmesį į rekomendacijas, domisi, kodėl darbuotojas nebedirba ankstesnėje darbovietėje, kokie jo lūkesčiai dirbant naujame kolektyve.

Taip pat respondentai renkasi darbuotojus, įvertindami jų sąžiningumą, tvarkingumą, mandagumą, atsakomybę už pavestą atlikti darbą, mokėjimą bendrauti, kūrybiškumą, gebėjimą išsisukti iš sudėtingų situacijų.

Patirtį darbdaviai vertina kaip privalumą, tačiau pripažįsta, jog kolektyvą reikia formuoti tiek iš tų, kurie turi patirties, ir tų, kurie jos neturi.


Šiame straipsnyje: darbasnedarbas,

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių