Papildomai pensiją kaupusiems jau išmokėta 27,75 mln. litų

Papildomai pensijai kaupusiems dirbantiesiems arba jų artimiesiems nuo Pensijų kaupimo sistemos starto iki 2010 m. liepos 1 dienos jau išmokėta 27,75 mln. litų arba 113 proc. daugiau palyginus su situacija prieš metus, kai bendra išmokų suma siekė 13 mln. litų.

Ši suma buvo išmokėta 9,3 tūkst. asmenų, kurie išėjo į pensiją, arba kaip paveldėjimas artimiesiems tų kaupėjų, kurie mirė.

„Reikia atkreipti dėmesį, kad sparčiai auga ne tik bendra suma, kuri jau išmokėta išėjusiesiems į pensiją ir papildomai kaupusiems jai lėšas, bet ir didėjanti vidutinė išmoka. Be to, padidėjo išmokų skaičius išėjusiems į pensiją žmonėms, palyginus su išmokomis mirusiųjų kaupėjų artimiesiems. Investicijos yra ilgalaikis procesas ir dauguma pasirinkusiųjų kaupti papildomą pensijos dalį tai pradėjo daryti likus daugiau nei penkeriems metams iki pensijinio amžiaus, todėl jų skaičius ateityje didės vis sparčiau", - sakė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas Artūras Bakšinskas.

Didžioji išmokų dalis - 18,5 mln. litų - buvo išmokėta 4,8 tūkst. į pensiją išėjusių žmonių, kurie papildomai kaupė lėšas. O štai 9,25 mln. litų išmokėta 4,5 tūkst. mirusių būsimųjų pensininkų, kaupusių papildomą pensijos dalį, artimiesiems.

Lyginant šių ir praėjusių metų liepos 1 d. rezultatus, išmokų skaičius padidėjo tik 68,7 proc. - tai reiškia, kad šoktelėjo pačių išmokų dydžiai. Bendra vidutinė išmoka nuo praėjusių metų liepos pradžios išaugo 27,5 proc. - nuo 2330 iki 2970 litų.

Pasak A.Bakšinsko, nors vidutinė išmoka siekia beveik 3 tūkst. litų, tačiau paprastai kiekvienu atveju išmokamos sumos labai skiriasi. Yra ir tokių žmonių, kurie vos per keletą metų sugebėjo papildomai sukaupti dešimtis tūkstančių litų.

Bendra antros pakopos pensijų fondų sukaupto turto vertė 2010 metų birželio 30 dieną buvo daugiau kaip 3,5 mlrd. litų. Iš viso Lietuvoje yra beveik milijonas dirbančiųjų, kurie lėšas būsimai pensijai kaupia 27 pensijų fonduose, kuriuos valdo 9 pensijų kaupimo bendrovės. Septynios iš jų yra investicijų valdymo įmonės, o likusios dvi - gyvybės draudimo bendrovės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių