Rusijos žvalgyba sužinojo apie rengiamą sausumos operaciją Libijoje

NATO šalys rengia sausumos operacijos Libijoje planą. Tai "RIA Novosti" žurnalistams papasakojo neįvardintas aukšto rango šaltinis Rusijos žvalgyboje. Operacija gali prasidėti balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje.

Pasak pašnekovo, šis planas rengiamas tam atvejui, jeigu aviacijos ir raketų smūgiais koalicija neprivers kapituliuoti pulkininko Muamaro Kadhafio (Muamaro Kadafio) režimo Libijoje. Šio plano rengime aktyviai dalyvauja JAV ir Didžioji Britanija.

Kovo 17 dieną JT Saugumo Tarybos rezoliucija leidžia tarptautinei bendrijai naudoti bet kokias priemones Libijos taikiems gyventojams apginti, išskyrus sausumos operaciją.

"Odisėjos aušra" (Odyssey Dawn) pavadinta karinė operacija, kurioje dalyvauja JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija ir kitos šalys, prasidėjo kovo 19 dieną.


Šiame straipsnyje: Libija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Visokiausi planai visokiems atvejams visokiuose štabuose kuriami nuolat. Tai pasaulinė praktika. Būtų netgi keista, kad nebūtų ruošiams ir čia pminėtas atsarginis variantas, kuris kol kas neįtelpa į JT nutarimo rėmus. Viskas konflikto eigoje dar gali kelis kartus pasikeisti. Beje. Prasidėjęs karinis konfliktas pademonstruoja ne tik sąjungininkų technikos privalumus, bet ir senstelėjusios sovietinės ar rusiškos technikos kuklias galimybes. Ir taip šiame Žemės regione vyksta jau ne pirmą kartą. Prisimininkime 1967 metų 6 dienų karą tarp Izraelio ir arabų (Egipto, Jordanijos, Irako, Libano) ir koks graudus buvo sovietinių tankų likimas, Izreliui kontratakavus. Tada sovietų generolai atsiprašinėjo arabų už tokios jų karinės technikos ir technologijų atsilikimą. O juk būtent tada Gazos ruožas, Sinajaus pusiasalis, vakarų Jordano upės kranta ir Rytų Jeruzalė perėjo į Izraelio rankas. Sueco kanalas po to neveikė net iki 1975 metų. Tik 1979 m. baigėsi 30 metų trukęs Egipto - Izraelio karas, pasirašiaus A.Sadatui ir M.Beginui taikos sutartį. Gal net nereikia aiškinti, kokių skirtingų technologijų ginkluotę tos šalys naudojo. Kai kas M. Gaddafi linkę laikyti nekaltu, kiek nukreizėjusiu revoliucionieriumi, tačiau istorija rodo, kad šis "socialistinės džamahirijos "vadas ne kartą "žaidė" įvairius karo ir su terorizmu susijusius žaidimus. Dar 1972 m. buvo pasirašyta sutartis, kad Egiptas ir Libija susijungs į vieną valstybę. O jau 1977. Libija ir Sirija Egiptą buvo pašalinusios iš Arabų respublikos federacijos. Yra dar viena subtili aplinkybė, verčianti sumažinti Libijos karinę ginkluotę, ją nepataisomai sunaikinant. Šalies visuomenė net ir nuvertusi režimą, nesugebės iš karto panaikinti įtampos parp šalies REytų ir Vakarų, bei tarp atskirų genčių skirtingų interesų. Palikus tokiose rankose galingą ginkluotę, galima prisišaukti naują, gal net dar didesnę bėdą. Būtent tokiam naikinimo procesui, manau, pritaria ir Arabų Lygos šalys. Jau karinio konflikto pirmą dieną esu komentavęs, kad JAV gali vis tiek tekti prisiimti atsakomybę už galutinį Libijos gyventojų išlaisvinimą iki jų pačių apsisprendimo dėl savo ateities. Tad po humanitarinės logistikos programų, ginkluotės embargo įvedimo režimo kariuomenei gali atsirasti būtinybė galutinai panaikinti karo grėsmę tomis priemonėmis, kurios kol kas JT Saugumo Tarybos susitarime nėra įvardintos. Tam būtina gerai informuoti Pasaulio visuomenę apie įvairių akcijų tęstinumą konkrečiame, apribotame laike ir kitas aplinkybes. Tikiu Libijos ateitimi, kuri turi būti bendrahumaniškas santykių normas saugančių jėgų rankose. Esu įsitikinęs, kad tai įmanoma įgyvendinti žengiant tik demokratijos vystymosi keliu.

Murzius

Murzius portretas
Nesuprantu, tu esi absoliutus mulkis, kuris nesusigaudo politikoje arba masonas, kuris siekia užvaldyti pasaulį.... Tu skleidi propagandą, kad Libijos žmonės labai nuskriausti ir pritari velnio garbintojų kariniam puolimui, kurių vienintelis tikslas yra iš Libijos atimti naftą. Valdant Kadafiui Libijos žmonės gyveno taip, kaip mes Lietuvoje niekada negyvenome ir negyvensime, nors savo naftos mes taip pat turime. BVP kiekvienam Libijos gyventojui – 14 192 JAV dolerių. Valstybė kiekvieną pilietį nepriklausomai nuo jo amžiaus , lyties ir pajamų per metus dotuoja 1000 JAV dolerių suma. Bedarbio pašalpa – 730 JAV dolerių į mėnesį. Medicinos sesers alga – 1000 JAV dolerių į mėnesį. Kiekvienas naujagimis gauna vienkartinę Libijos Valstybės dovaną – 7000 JAV dolerių. Jaunavedžiai gauna iš Libijos vyriausybės 64 000 JAV dolerių dovaną būstui pirkti . Vienkartinė Valstybės parama pradedančiam nuosavą verslą – 20 000 JAV dolerių . Dideli mokesčiai ir bet kokios rinkliavos uždrausti M. Kadafio iniciatyva. Mokslas ir sveikatos apsauga – nemokami . Mokslas ir stažuotės užsienyje pilnai apmokami Libijos vyriausybės . Daugiavaikės ir neturtingos šeimos gali apsipirkit specialiai jiems įsteigtame parduotuvių tinkle visoje Libijoje , už simbolinį antkainį pagrindinėm prekėm. Ypatingai baudžiami tie prekybininkai , kurie bando sukčiauti ar pardavinėti produktus su praėjusiu realizavimo terminu . Tai kontroliuoja speciali policija . Dalis vaistų gyventojams teikiami nemokami . Už vaistų falsifikavimą skiriama mirties bausmė . Būsto nuomos nėra . Ją apmoka Libijos vyriausybė . Gyventojams elektra teikiama nemokamai . Libijos teritorijoje galioja „ sausas įstatymas „ . Perkant išsimokėtinai automobilį ar būstą kreditus apmoka Valstybė . Tarpininkavimas prekyboje nekilnojamu turtu uždraustas . Galimi tiek tiesioginiai pirkėjo – pardavėjo santykiai . Perkant naują automobilį pusę jo sumos dengia Valstybė. Kariai gauna 65 procentų automobilio kainos dotaciją . Benzino kaina – 0.14 JAV dolerio ( apie 30 lietuviškų centų ). Mokytojo alga – 3000 JAV dolerių per mėnesį .[/quote] Šiandiena Amerikoje, prieš karą Libijoje, protestuoja šimtai tūkstančių žmonių išėję į gatves, tik gaila, kad pasaulio didžioji žiniasklaida apie tai nutyli, o tu rašai nesąmones ir klaidini žmones. O kas liečia demokratiją, tai tamstai taip pat reikėtų susivokti kas tai yra.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių