Ilgą laiką populiariausiu vyrišku vardu buvusį Joną šią vasarą aplenkė Vytautas, o kas antras šalies gyventojas gali sutikti asmenį su tokio paties vardo ir pavardės deriniu, rodo Registrų centro duomenys.
Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį paskelbė, kad Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatyme nustatyta galimybė ne lietuvių tautybės piliečių vardus ir pavardes dokumentuose rašyti lotyniško pagrindo rašmenimis be diakritinių ženklų neprieštarauja Konstitucijai. Anot KT, rašyti asmens vardą ir pavardę su diakritiniais ženklais būtų galima, jeigu tai leistų Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK).
Pernai populiariausi mergaičių vardai buvo: Sofija, Emilija, Kamilė. Berniukų – Markas, Benas, Lukas. Pasitaikė ir labai originalių vardų, kurių registruota tik po vieną. Plačiau apie vardus ir jų asociacijas praneša LNK.
Vilniuje zoologijos sodas „Zoopark“ kvietė pavadinti tarakoną savo buvusiojo (-iosios) vardu, kurie Valentino dieną buvo sušerti surikatoms. Apie šią akciją, kiek joje šiemet dalyvavo tarakonų ir kiek jų gavo vardus, LNK žurnalistas klausė šio sodo atstovės Ugnės Belevičiūtės.
Europos kosmoso agentūra (EKA) trečiadienį pristatė savo naujosios klasės karjeros astronautus – dvi moteris ir tris vyrus iš penkių skirtingų Vakarų Europos šalių.
Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos (SOP) tradiciškai minėjo savo globėjo šv. Arkangelo Gabrieliaus dieną. Šventės akcentas – naujų Kovinių narų tarnybos jūrinių kovinių valčių pristatymas ir vardų suteikimas.
Jungtinės Tautos antradienį nurodė neplanuojančios pradėti teikti pavadinimų karščių bangoms, panašiai kaip yra įvardijami uraganai, į Europą šią savaitę atslinkus svilinančiai kaitrai.
Minint Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, Klaipėdoje tradiciškai startavo politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Šią iniciatyvą organizuoja projektas „Misija Sibiras“.
Klaipėdos politikams vieningai pritarus, nuo šiol mieste penki saugotini botaninio paveldo objektai – keturi ąžuolai ir uosis – nebebus bevardžiai. Taip pat nustatytos ir šių gamtos paveldo objektų teritorijos bei buferinės apsaugos zonos, tuo siekiant apsaugoti medžių aplinką ir uždrausti veiklą, darančią jiems neigiamą poveikį.