Rusija perspėjo savo piliečius vengti kelionių į JAV, Kanadą ir didžiąją dalį Europos Sąjungos (ES) šalių dėl „aštrėjančios konfrontacijos“ su Vašingtonu.
Pirmoji reakcija į Rusijos politinio ir nekonvencinio karo kampaniją prieš Vakarus – ginčai dėl kalbos. Madingas žargonas yra „poslenkstinis“, „pilkoji zona“ ir „hibridinis karas“. Man labiau patinka senas KGB terminas „aktyvios priemonės“. Kiekvienas turi savo nuomonę.
Ukraina dar neįveikta. Tačiau Rusija jau laimėjo svarbiausią mūšį: su Vakarais. Sprendimų priėmėjai Vašingtone, Londone, Berlyne ir Briuselyje (ir tai tik kelios sostinės) turėjo galimybę pasipriešinti Rusijos imperializmui kartu su didele, stipria ir ryžtinga šalimi.
Rusijos saugumo tarybos vadovas Sergejus Šoigu ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarai turi rinktis: pradėti derybas su Maskva, kad būtų nutrauktas karas Ukrainoje, arba toliau „naikinti“ jos gyventojus.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį per susitikimą su svarbiais kariuomenės atstovais akcentavo padidėjusį Vakarų sąjungininkų ginklų tiekimą.
Valdančioji „Sakartvelo svajonė“ (SS) paskelbė apie triuškinančią pergalę parlamento rinkimuose. Opozicija tvirtina, kad rinkimų rezultatai suklastoti. Tą patį sako ir Vakarai, tačiau padaryti nieko negali.
Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas neturi raudonų linijų ir nusprendė visą likusį gyvenimą praleisti kariaudamas, naujienų agentūrai LETA sakė buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
Turkija yra pirmoji suartėjimo su BRICS siekianti NATO narė, tačiau, ekspertų manymu, tai lemia jos ekonominiai interesai ir Ankaros troškimas įgyti „strateginę autonomiją“.