Kad ir kaip būtų paradoksalu, visą gyvenimą mes esame vaikai. Suaugę, patys tapę tėvais, senstantys mes tebeturime tėvus. Jei ne gyvenančius šiame pasaulyje, tai bent jų vaizdinį, įspaudą savo sąmonėje.
Lapkričio 10 d. įvykusiame renginyje, skirtame anksti gimusiems vaikams, kurį organizavo socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“, laukė informatyvi programa: nevyriausybinių organizacijų mugė, įvairūs pokalbiai ir pranešimai su žymiais Lietuvos specialistais ir gydytojais. Taip pat vakarą vainikavo herojaus laida su Elena ir Tadu Bruzguliais, kurie pasidalijo istorija apie savo ankstukes dvynukes, susidūrimą su iššūkiais ir nepalaužiamą tikėjimą norui gyventi.
Šiandien po pietų būta nemažos sumaišties Raseinių rajono Nemakščių seniūnijos Užkalnių kaime. Gelbėti ten gyvenančio ir neeiliniuose spąstuose atsidūrusio apie pusantrų metų mažylio skubėjo ir Viduklės, esančios už penkiolikos kilometrų, ugniagesių komanda.
Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma palengvinti sąlygas pradedantiems ūkininkams, perimantiems ūkius iš tėvų. Priėmus pataisą, teikiant finansinę paramą ūkiams, tėvai ir vaikai nebus laikomi susijusiais asmenimis.
Suprantama, kad tėvai nori matyti tik linksmus ir laimingus savo vaikus ir kuo ilgiau apsaugoti juos nuo skaudžių temų ir įvykių. Tačiau augdamas vaikas neišvengiamai su jais susidurs ir patirs, kad tam tikros situacijos kinta ir reikia prie jų prisitaikyti: išsiskiriame su draugais, netenkame mylimų žmonių.
Dilema tėvams, kurių atžalos išvyksta studijuoti, nuomoti būstą naujame mieste, o gal turint galimybių jį įsigyti. Kuris sprendimas naudingesnis finansiškai ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis gyvenamą vietą?
Kėdainių kultūros centro meno vadovė, rajono mero Valentino Tamulio bendrapartietė bei rajono tarybos narė Daiva Makutienė kaltinama galimai rinkusi pinigus iš tėvų už choro pamokas, kurios turėjo būti nemokamos, praneša naujienų portalas „Rinkos aikštė“.
Šią savaitę daugelyje Lietuvos mokyklų praūš Helovino vakarėliai. Kiek anksčiau nei spalio 31 d., nes vaikams prasidės atostogos. Vienos švietimo įstaigos nepalaiko Helovino tradicijos, tačiau nemaža dalis leidžia švęsti ir mėgautis. Kai kuriose mokyklose Helovinas organizuojamas net su nakvyne. Taigi, švęsti ar drausti? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjo su Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos mokytoju Antanu Jonušu.
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį politikai skirtinguose štabuose laukė rinkimų rezultatų. Dainos, besiliejantys gėrimai, kalnai maisto, bet neišvengta ir ašarų. Politikas Remigijus Žemaitaitis prakalbo apie savo tėvus.
Lietuvoje šiemet garsiai nuskambėjo net kelios vaikų dingimo istorijos. Tad nenuostabu, kad vis didesnei daliai tėvų rūpi jų atžalų saugumas. Tyrimai rodo, kad trečdalis vaikus auginančių mūsų šalies gyventojų yra išgyvenę situacijų, kai negalėjo susisiekti su atžalomis ir nieko nežinojo apie jų buvimo vietą. Nevyriausybinės organizacijos duomenys rodo, kad dauguma dingusių vaikų Lietuvoje surandami, tačiau dingimo atvejų, deja, nemažėja.