Pareigūnai pastebėjo, kad nuo praėjusio rudens itin suaktyvėjo telefoniniai sukčiai, dažniausiai besitaikantys į pažeidžiamiausias žmonių grupes, tokias kaip senjorai.
Penktadienį apie 17 val. 9 min. Šiauliuose, Gegužių g., savo namuose, vyrui (gim. 1953 m.) į mobilaus ryšio telefoną paskambino nepažįstami asmenys, kurie apgaulės būdu iš jo išviliojo 18 138 eurus.
Telefoniniai sukčiai iš dviejų moterų išviliojo nemažas pinigų sumas – Šalčininkų gyventoja prarado 18 tūkst. eurų, o Vilniaus gyventoja – daugiau nei 19 tūkst. eurų.
Telefoniniai sukčiai ir toliau vis dar randa patiklių senolių ir jaunų parankinių, kurie nesikrato kriminalinės veikos. Vien ketvirtadienį Klaipėdoje aferistai pasipelnė 15 tūkst. eurų.
Pareigūnai įspėja – grįžta anksčiau plačiai taikytas sukčiavimo būdas. Asmuo, paskambinęs ir prisistatęs šeimos nariu, teigia esą pakliuvęs į kokią nors komplikuotą situaciją ir, įbauginęs auką, prašo pagalbos – pinigų.
Marijampolės apylinkės prokuratūra baigė ir teismui perdavė telefoninių sukčių grupuotės bylą dėl plėšimo, sukčiavimo, neteisėto disponavimo dideliu kiekiu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Iš viso kaltinimai pareikšti vienuolikai asmenų dėl 31 nusikalstamos veikos padarymo.
Neseniai nuskambėjo didelio masto sukčiavimo atvejis, kai iš „Kauno energijos“ buvo išviliota daugiau nei 310 tūkst. eurų. Tačiau nuo sukčių nukenčia ne tik įmonės, bet ir gyventojai.
Telefoninių sukčių žinučių jau nuo pirmadienio turi mažėti. Ryšių reguliavimo tarnyba įpareigojo mobiliojo ryšio operatorius laikytis tvarkos, kaip atpažinti, žymėti ir stabdyti sukčių siunčiamas trumpąsias žinutes.