Vyriausybė trečiadienį pritarė artimiausių trejų metų veiksmų planui dėl diasporos politikos, jame – dėmesys lituanistiniam švietimui, kultūrai ir nacionaliniam saugumui.
Praėjusiais metais sugriežtinta pamokų pateisinimo tvarka neduoda norimo rezultato. Statistika rodo, kad praleistų pamokų skaičius išaugo net 2 milijonais. Švietimo ministerija problemos nemato, neva pamokos dažniausiai praleistos dėl ligos.
Lietuvos inicijuotą tarptautinį architektūros konkursą „Ateities mokykla Ukrainai“, kuriuo siekiama atstatyti per karą Ukrainoje sugriautą švietimo infrastruktūrą, laimėjo Milano ir Turino architektūros studija „Scandurra Studio Architettura“.
Švietimo ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia matanti poreikį diskutuoti apie galimybę atnaujinti partijų susitarimą dėl švietimo politikos Lietuvoje.
Iki naujų mokslo metų pradžios liko nedaug. O atmintyje – pernykščiai metai, kai situacija buvo gana įtempta: mokytojai streikavo, mokyklos turėjo dirbti pagal naujas programas, tačiau naujų vadovėlių nebuvo, o protestuodama grupė klaipėdiečių pedagogų ir moksleivių leidosi pėsčiomis į Vilnių. Šiais metais mažai kas pasikeitė, tik laukia ir naujų iššūkių.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga su švietimo, mokslo ir sporto ministre Radvile Morkūnaite-Mikulėniene trečiadienį Birštone aptars įtraukųjį ugdymą, mokytojų algas ir valstybinius brandos egzaminus.
Artėjant naujiems mokslo metams, būsimi studentai dairosi patraukliausios gyvenamosios vietos. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendrabučiai šiandien yra ne tik patraukli vieta gyventi – tai be kita ko yra erdvė, kurioje kasmet užgimsta naujos pažintys ir kuriasi naujos istorijos. Kaip vienus iš pagrindinių LSMU bendrabučių privalumų studentai išskiria gyvenimo kokybę, galimybę sutaupyti bei artimą atstumą iki universiteto.
Daliai mažųjų gimnazijų pateikus peticiją dėl reikalavimo turėti bent 21 mokinį III gimnazijos klasėje, parlamentarai tikina, kad siekiant gerinti švietimo kokybę reikia leisti apsispręsti savivaldoms.