Ukrainos kariuomenė mano, kad Šiaurės Korėjos kariai, pasiųsti kariauti kartu su Rusijos pajėgomis Kursko fronte Rusijos vakaruose, buvo atitraukti, penktadienį agentūrai AFP sakė kariuomenės atstovas spaudai.
Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas, lankydamasis branduolinių medžiagų gamybos objekte, paragino sustiprinti šalies branduolinį skydą, trečiadienį pranešė valstybės kontroliuojama naujienų agentūra KCNA.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį paskelbtame interviu sakė, kad vėl bandys kalbėtis su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu (Kim Čen Unu), ir pavadino jį sumaniu vyruku.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad yra pasirengęs perduoti į nelaisvę paimtus Šiaurės Korėjos karius šios šalies lyderiui Kim Jong Unui (Kim Čen Unui) mainais į Rusijoje laikomus Ukrainos karo belaisvius.
Šiaurės Korėjos kariškių dalyvavimas Rusijos ginkluotųjų pajėgų veiksmuose labai panašus į privačios karinės kompanijos „Wagner“ veiklą. Tokią nuomonę radijo stoties „Radio NV“ laidoje išsakė karo ekspertas Pavlo Narožnas, praneša UNIAN.
Pietų Korėjos ginkluotosios pajėgos pirmadienį pareiškė, kad Pchenjanas rengiasi siųsti daugiau karių ir karinės įrangos į Rusiją, kad padėtų Maskvai tęsti beveik trejus metus trunkančią plataus masto invaziją į Ukrainą.
Pietų Korėjos įstatymų leidėjas Lee Seong-kweunas ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad nuo to laiko, kai pradėjo kovas, žuvo mažiausiai 100 Šiaurės Korėjos karių, remiančių Rusijos karo veiksmus Ukrainoje.
Kaip ir tikėtasi, Šiaurės Korėjos kariškiai susidūrė su sunkumais, kurie susiję su dideliais nuostoliais ir prasta komunikacija su Rusijos kariuomene RF Kursko srityje.
Rusijos Kursko regione tebėra dislokuotas Šiaurės Korėjos karių kontingentas, tačiau karo veiksmuose prieš Ukrainą šios pajėgos dar nedalyvavo, nors ir yra pasirengusios bet kurią akimirką stoti į mūšį, pirmadienį kalbėdama per spaudos konferenciją pasakė JAV gynybos departamento atstovė Sabrina Singh.