Rumunija ir Bulgarija trečiadienį taps visateisėmis Šengeno zonos narėmis, taip išplėsdamos šią erdvę be sienų iki 29 narių ir užbaigdamos 13 metų trukusį laukimą.
Lenkijai sukritikavus Vokietijos sprendimą prie visų savo išorės sienų įvesti pasienio kontrolę, federalinis kancleris Olafas Scholzas telefonu kalbėjosi su Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku.
Austrijos vidaus reikalų ministras Gerhardas Karneris, dalyvaudamas Europos Sąjungos kolegų susitikime Briuselyje, ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis vetuos siūlymą priimti Bendrijos nares Rumuniją ir Bulgariją į Šengeno erdvę.
Europos Sąjungai (ES) šiuo metu pirmininkaujančios Čekijos premjeras Petras Fiala ketvirtadienį pareiškė esąs optimistiškai nusiteikęs, kad Kroatija nuo kitų metų galėtų prisijungti prie Šengeno zonos.
Ispanija griežčiau kontroliuos atvykstančius iš Europos Šengeno zonos šalių ir įves privalomą 14 dienų karantiną keliautojams, siekiant išvengti įvežtinių koronaviruso atvejų, antradienį pranešė vyriausybė.
Europos Komisija siūlys laipsniškai atšaukti sienų kontrolę Šengeno zonoje. „Kadangi sveikatos situacija pamažu gerėja, reikėtų svarstyti apie neribotą asmenų judėjimą“, – sakoma plano projekte, kurį gavo Vokietijos laikraštis „Handelsblatt“.
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) ketvirtadienį pareiškė, kad būtina pakeisti Šengeno zonos taisykles, įskaitant galimybę prireikus sumažinti ją sudarančių šalių skaičių.
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) pirmadienį pranešė, kad Berlynas uždraudė 18 Saudo Arabijos piliečių atvykti į Šengeno zoną, nes jie laikomi susijusiais su žurnalisto Jamalo Khashoggi (Džamalo Chašogdžio) nužudymu.