Praėjusią parą, kovo 12-ąją, Lietuvos keliuose įvyko 11 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 12 žmonių. Daugiausia nukentėjo keleivių ir pėsčiųjų. Pastarieji eismo dalyviai į įvykius pateko miestų gatvėse – Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje.
Didžiosios Britanijos policijos pareigūnai 97 metų princui Philipui (Filipui) papriekaištavo dėl vairavimo neprisisegus saugos diržu, o tai įvyko praėjus vos dviem dienoms po avarijos, į kurią pateko karališkosios šeimos narys.
Pirmadienio rytą vairuotojus Kaune, Taikos prospekte, pasitiko gausios policijos pareigūnų pajėgos. Per porą valandų įkliuvo du neblaivūs vairuotojai, du nesegėjo saugos diržų, vienam gresia bauda dėl tamsintų langų. Tačiau buvo ir tokių vairuotojų, kurie nebuvo nusižengę visus metus. Jie apdovanoti.
Viešojoje erdvėje pradėjus vis daugiau kalbėti apie saugų keliavimą tarpmiestiniais autobusais ir poreikį segtis saugos diržus, vežėjai surengė apklausą, kurios metu paaiškėjo, kad pusė keleivių nežinojo apie būtinybę segtis saugos diržus.
Dalis šalies tolimojo susisiekimo kompanijų dedasi prie iniciatyvos užtikrinti didesnį autobusų keleivių saugumą bei ragins juos kelionės metu segtis saugos diržus.
Žmonės yra keisti. Jei mokėtume save saugoti, nereikėtų statyti atitvarų, neleidžiančių nevietoje kirsti kelio. Jei būtume atsargūs ir mokytumėmės iš svetimų klaidų, niekas nesinaudotu telefonu už vairo. Ir baudos už saugos diržų nenaudojimą jau seniai būtų praeitis. Anksčiau ši problema buvo sprendžiama automatiniais saugos diržais, kuriuos jums tikriausiai yra tekę matyti filmuose, bet kodėl jie neprigijo?
Šeštadienio vakarą Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrino, kaip vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių (KET). Po padidinamu stiklu atsidūrė miestiečiai, sėdę už „CityBee“ automobilių vairo.