Buvusiam Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui bei Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Šarūnui Saukai skirstos pirmojo laipsnio valstybinės pensijos.
Didžiausias ir tikriausiai daugiausia karštų diskusijų Lietuvoje sukėlęs Šarūno Saukos kūrinys „Paveikslas Lietuvos vardo tūkstantmečiui“ visą rugsėjo mėnesį eksponuojamas MO muziejuje. Lankytojai žymųjį ir dešimtmetį Prezidentūroje rodytą paveikslą gali pamatyti nuo rugsėjo 4 iki rugsėjo 30 dienos.
Nacionalinėje dailės galerijoje prieš porą metų surengta tapytojo Šarūno Saukos darbų paroda, kurioje jis eksponavo darbus po beveik dviejų dešimtmečių pertraukos.
Dar nė viena paroda Klaipėdoje nesukėlė tiek sumaišties, kiek Nacionalinės premijos laureato Šarūno Saukos darbų eksponavimas. Klaipėdiečiai jau mėnesį ne tik aktyviai lanko šią parodą, bet ir aršiai diskutuoja, o kai kurie piktinasi ar net bjaurisi paveikslų turiniu ir ypač tuo, kad šiuos kontroversiškai vertinamus darbus skatinami žiūrėti ir vaikai.
Tokio dėmesio galima tik pavydėti. Tris savaites klaipėdiečiai tebeplūsta į gyvąja legenda virtusio Nacionalinės premijos laureato tapytojo Šarūno Saukos darbų parodą.
Begalviai kūnai ar sopuliais nusėti kankiniai, šventieji nedviprasmiškose pozose, vien skausmas, siaubas ir beveik jokios vilties bei džiaugsmo. Visa tai po 18 metų pertraukos gyvąja legenda virtęs Nacionalinės premijos laureatas tapytojas Šarūnas Sauka vėl išnešė į viešumą. Šįkart šoko terapiją menu teks išmėginti klaipėdiečiams.
Tikros žvaigždės spindesys
Žiaurusis realizmas. Haliucinacijos. Siaubas. Neįtikėtinas talentas. Fantastika. Tokias emocijas liejo Klaipėdą nustebinusios Š.Saukos parodos lankytojai, gyvai išvydę į uostamiestį atvežtus šio auto