Nyderlandų teismas po kelerius metus trukusio tyrimo paskelbė, kad 26 mln. eurų vertės sandoriai, siejami su pagrindiniu „Vilniaus prekybos“ akcininku Nerijumi Numa (buvęs Numavičius), buvo netinkami.
Lietuvoje daugėjant finansų įstaigų, pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius ateityje tik daugės, sako Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo pavaduotojas Audrius Valeika.
Nusipirkti pilį, seną namą ar net filmo scenarijų vos už vieną dolerį ar vieną eurą skamba neįtikinamai. Tačiau pasaulyje būta įvykių, kada sandoriai už šią simbolinę kainą atnešdavo krūvas pinigų ir nesibaigiančią sėkmę.
Atsižvelgusi į sumažėjusias sąnaudas, Konkurencijos taryba sumažino įmokas už pranešimų apie būsimus sandorius ir prašymų leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nagrinėjimą.
Jau daugiau nei metus galioja Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymas. Esminė šio įstatymo nuostata – sandoriai, kurių vertė didesnė nei 5 tūkst. eurų, negali būti vykdomi grynaisiais pinigais. Žinoma, numatyta ir išimčių.
Lietuvoje per 11 šių metų mėnesių įregistruota 102,7 tūkst. nekilnojamo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandorių – 14,1 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu (120 tūkst.), o vien lapkritį – 8,2 tūkst. sandorių, arba 14,6 proc. mažiau nei prieš metus (9,6 tūkst.) ir 16,3 proc. mažiau nei šių metų spalį (9,8 tūkst.), skelbia Registrų centras.
Išankstiniais nekilnojamojo turto projektų valdymo ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ analitikų duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Vilniuje susitarta dėl 1 324 naujų butų ir kotedžų, kai pusmetį prieš tai – 928. Lyginant su ankstesniu pusmečiu, pastarasis šešių mėnesių rezultatas buvo net 43 proc. skaitlingesnis. Nors 2022-ųjų metų pirmojo pusmečio rezultato nepasiekta, tačiau fiksuojama stabilumo tendencija.
Investuotojų skaičius Lietuvoje 2022 metais augo beveik dešimtadaliu, o sandorių sudaryta 15 proc. daugiau nei 2021 metais. Šalyje pernai aktyviai investavo 34,4 tūkst. vyrų ir beveik 19,4 tūkst. moterų, rodo Lietuvos banko (LB) duomenys.
Registro centro duomenimis, vasarį Lietuvoje įregistruota 7,5 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) pirkimo-pardavimo sandorių – 25 proc. mažiau nei pernai vasarį, bet 1 proc. daugiau nei šiemet sausį.
Šiaulių apygardos teismas pradėjo nagrinėti PVM grobstymo bylą, manoma, kad valstybei padaryta žala siekia 12 mln. eurų. Tai viena didžiausių PVM grobstymo ir pinigų plovimo bylų.