Lietuvos krikščionių sąjungos lyderiai mano, kad jau nebelieka klasikinio partijų pasidalijimo į kairiuosius ir dešiniuosius, o rinkėjams, jų prognozėmis, teks rinktis tarp mirties kultūros ir krikščioniškos pasaulėžiūros.
Seimo nario Rimanto Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga šliejasi prie valdančiųjų – partija rems Vyriausybę, tai trečiadienį paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad kol kas vis dar laikosi nuomonės, artėjančiuose Seimo rinkimuose dalyvauti savęs nesiejant nė su viena politine jėga. Nors, tikina anksčiau „valstiečių“ partijai priklausęs V. Pranckietis, pasiūlymų rinkimams jis sulaukia įvairių – tikrai atmestų tuos kvietimus, kuriuos jam siųstų radikaliomis idėjomis besižarstančios partijos.
Seimo nario Rimanto Dagio suburtai Krikščionių sąjungai ištaisius technines klaidas, Teisingumo ministerija pranešė patvirtinusi šios partijos įstatus, programą ir steigėjų sąrašą.
Dėl galimo steigėjų trūkumo Teisingumo ministerija kol kas atsisakė patvirtinti parlamentaro Rimanto Dagio suburtos Krikščionių sąjungos steigimo dokumentus.
Tarp šeštadienį steigiamos naujos krikščioniškos partijos steigėjų – parlamentarai Rimantas Dagys ir Egidijus Vareikis, nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Jonas Šimėnas, Panevėžio tarybos narys Petras Luomanas, buvęs Lazdijų meras Artūras Margelis bei kiti.
Anksčiau konservatoriams ir socialdemokratams priklausęs Seimo narys Rimantas Dagys šeštadienį su bendražygiais Vilniuje renkasi į naujos partijos – Krikščionių sąjungos „Santarvė ir gerovė“ – steigiamąjį suvažiavimą.
Nuo to, kaip Lietuvos gyventojams pavyks derinti šeimos ir darbo pareigas, priklausys Lietuvos ateitis. Taip spaudos konferencijoje, skirtoje tarptautinei konferencijai „Rūpestis dėl ateities visuomenės: demografija ir šeimos politika Baltijos ir Vidurio Europos šalyse“, teigė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Rimantas Jonas Dagys.
Seime į priekį stumiasi praėjusią kadenciją kelią parlamente pradėjęs Šeimos stiprinimo įstatymo projektas, kurį oponentai sako esant deklaracijų rinkiniu.
Pacientai, kuriems turėtų būti teikiama paliatyvioji pagalba, yra skaičiuojami dešimtimis, jei ne šimtais tūkstančių. Deja, jai šalyje skiriamas itin menkas dėmesys. Amžina problema – kas už tai labiau atsakingas: Sveikatos apsaugos ar Socialinių reikalų ir darbo ministerija?