Po paciento, kurio koronaviruso tyrimas iš pradžių pradžių buvo neigiamas, o vėliau buvo teigiamas, apsilankymo du gydytojai saviizoliacijoje, tiriami ir dar 88 Respublikinės Kauno ligoninės medikai bei pacientai.
Jungiamos Kauno klinikinė ir Respublikinė Kauno ligoninės pirmadienį patvirtino bendrą valdymo struktūrą. Taip pat pranešta, jog po susijungimo nauja įstaiga vadinsis LSMU Kauno ligoninė.
Ligoninės sienos sugeria daug emocijų – nuo pačių baugiausių ir skausmingiausių iki begalinio džiaugsmo ir dėkingumo, kai žmogus, kurio gyvybė kabojo ant plauko, personalui sako: „Jūs padarėte stebuklą.“ Kaip tik tokius žodžius ištaria ir Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) pacientas Kazimieras Jankus.
Respublikinė Kauno ligoninė (RKL) yra vienintelė gydymo įstaiga Kaune, turinti Socialinės veiklos skyrių. 36 metų Saulius Davainis, vadovaujantis aštuonių darbuotojų kolektyvui, sako, kad šis RKL skyrius – vienas tų dalykų, dėl kurių jį apima pasididžiavimo jausmas.
Praėjusių metų gruodžio mėnesį ne vieną tautietį sujaudino specialųjį nuolatinės slaugos poreikį turinčios 96-erių Eugenijos S. istorija. Tuomet jos globėja Irena Milašienė portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad susirgusiai garbaus amžiaus kaunietei Respublikinėje Kauno ligoninėje (RKL) nebuvo skirta kokybiška priežiūra ir gydymas. Prieš savaitę Eugenija S. vėl pakliuvo į tos pačios ligoninės medikų rankas, o jos globėja neslepia, kad ir vėl tenka ieškoti teisybės.
Pirmadienį vykusiame dalininkų susirinkime dėl dviejų stambių ligoninių jungimosi aptarta, kaip konkrečiai bus jungiamos Kauno klinikinė ir Respublikinė Kauno ligoninės.
„Pirmos dienos Respublikinėje Kauno ligoninėje atrodė kaip komedija, tačiau kuo toliau, tuo labiau viskas panašėjo į tragediją“, – sako 95-erių Eugenijos S., kuriai teko gydymo įstaigoje praleisti savaitę, globėja Irena Milašienė. Aštuonerius metus specialųjį nuolatinės slaugos poreikį turinčią garbaus amžiaus kaunietę prižiūrinti moteris teigia, kad jos matyta ligoninės kasdienybė gali priversti susimąstyti kiekvieną.
Laukti negalima skubėti. Kur dėtumėte kablelį, jei sutriktų jūsų klausa, pradėtų skaudėti ausį? "Laukti negalima, skubėti!" – tik taip rašyti šį sakinį primygtinai rekomenduoja Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Chirurgijos klinikos Ausų, nosies, gerklės skyriaus vedėjas Kęstutis Marius Šaulys.