Žiemą žvalgomės į sotesnius ir šiltesnius maisto patiekalus. Svarbiu jų ingredientu gali tapti ir nebrangiai kainuojanti varškė, panaudojama ne tik desertams, bet ir sūriems, pikantiškiems patiekalams.
Racionalaus vaistų vartojimo komitetas išanalizavo per pusmetį gydytojų išrašytus receptus ir nustatė, kad daugiau nei 40 tūkst. receptų – netikslingi. Tad, panašu, kad daugiau nei trečdalį pacientų buvo galima išgydyti be antibiotikų. Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesoriaus, neracionalus antibiotikų vartojimas neigiamai veikia žmogaus sveikatą, tad jų reikėtų vengti.
Ką valgyti sveika, o ką – nelabai, kaip gaminti maistą, kad jis būtų naudingas sveikatai, kaip savo virtuvėje elgtis tvariau ir tausoti produktus, kad kuo mažiau maisto tektų išmesti? Tai klausimai, į kuriuos pastaruoju metu atsakymų ieško vis daugiau žmonių.
Dar neapsisprendusiems, ką dės ant kūčių salo, ar ieškantiems naujų skanaus maisto idėjų į pagalbą atskuba maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ autorė Kristina Pišniukaitė-Šimkienė. Skaniausių lietuviškų tradicijų įkvėpti receptai padės Kūčioms pasiruošti taupant ne tik pinigus, bet ir laiką.
Maistas ir viskas, kas su juo susiję, yra neatskiriama tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ įkūrėjos ir dviejų knygų apie maisto gaminimą autorės Kristinos Pišniukaitės-Šimkienės gyvenimo dalis. Šventinį meniu ji planuoja taip, kad patiekalai būtų ryškūs, skanūs, šventiški ir akompanuotų vienas kitam. Pastaruoju metu kurdama Kalėdų meniu pridėjo dar vieną punktą – taupumą.
Miestams puošiantis Kalėdoms, šeimininkėms mintys jau sukasi apie šventinį stalą. Ir produktų nusipirkti, ir šventine maisto gamyba užsiimti dar bus laiko, tačiau yra vienas darbas, kurį jau dabar reikėtų padaryti – išsikepti brandintą pyragą.
Kai norisi gardžiais kvapais pripildyti namus, o pilvą – sočiu ir nebrangiu patiekalu, daugelis ieško receptų su viščiukų blauzdelėmis. Tai vienas nepretenzingiausių variantų vakarienei – dera su įvairiais priedais, pigu, patinka ir vaikams.
Tvarumo idėjos vis labiau įsitvirtina daugelio gyvenime. Tvaraus maisto akademijos mentoriaus, „Michelin“ gido įvertinto restorano šefo Justino Kapkovičiaus požiūriu, tvarumas virtuvėje – labai plati sąvoka, maisto nešvaistymas – tik viena dedamųjų.
Rudens sezonu mūsų kasdieniai įpročiai keičiasi: šilumos ir jaukumo norisi ne tik aprangoje, bet ir lėkštėje. Mitybos specialistė Gabrielė Urbonaitė primena, kad tinkamai parinktas maistas šiuo laikotarpiu gali padėti išlaikyti energijos lygį, apsaugoti nuo peršalimo ligų ir niūrios nuotaikos.