Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo naujų metų įsigalioja Darbo kodekso (DK) 35 straipsnio pakeitimai, praplečiantys ir konkretizuojantys susitarimo dėl papildomo darbo reguliavimą.
Laisvalaikiu pavėžėjimo paslaugą teikiančiai mokytojai tenka įrodinėti, kad ji – ne psichikos ligonė ir ne alkoholikė. Tokios pažymos iš jos reikalauja kontrolieriai, kai tik išvysta moters automobilį. 25 metų darbo stažą turinčiai pedagogei dar tenka įrodyti, kad ji – ne ieškoma nusikaltėlė. Tokį raštą ji privalo gauti kasmet.
Papildomas uždarbis vis populiaresnis ir tarp lietuvių. Kokie papildomo darbo pranašumai ir trūkumai? Apie tai – LNK pokalbis su INVL mažmeninių paslaugų vadove Dalia Kolmatsui.
Ministrų kabinetas skyrė beveik per 4,8 mln. nevyriausybinėms organizacijoms bei policijos pareigūnams už papildomą darbą per pandemiją, kontroliuojant, kaip laikomasi judėjimo ribojimų.
Vyriausybė iš savo rezervo trečiadienį skyrė apie 3,5 mln. eurų su COVID-19 valdymu susijusioms išlaidoms, iš jų – per 1,1 mln. pareigūnų, 0,65 mln. – pedagogų papildomam darbui apmokėti.
Kiekvienas darbdavys norėtų savo komandoje matyti darbuotojus, pasiryžusius iš visos širdies stengtis net tuomet, kai nestebi vadovų akys. Tačiau kaip įsitikinti, kuriems darbuotojams visuomet nuoširdžiai rūpės padaryti daugiau, negu būtina? Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ rado sprendimą – darbuotojus vertinti kviečia klientus, kurių geri žodžiai virsta apdovanojimais.
Kas atsakingas, kad mokiniai per pertraukas nenusisuktų galvų, ar visiems mokytojams privalu budėti per pertraukas, pagaliau, ar teisūs už saugumą mokykloje atsakingi mokyklų direktoriai, teigiantys, kad budėjimas per pertraukas - mokytojo darbo dalis, už kurį nereikia papildomai mokėti?
Kad pavyktų subalansuoti pastaruoju metu smarkiai augančias išlaidas su pajamomis, beveik kas penktas darbingo amžiaus lietuvis šalia pagrindinio darbo turi ir papildomų veiklų, teigia specialistų paieškos portalas CVMarket.lt.