Komercinio nekilnojamojo turto (NT) kreditavimas ir rinkos aktyvumas yra smarkiai sulėtėję, o artimiausiais ketvirčiais tikėtinas kainų mažėjimas, skelbiama naujausiame Lietuvos banko (LB) finansinio ciklo vertinime.
Būstai brangsta ir dėl to dalis naujų žmonių bus ilgainiui priversti atsisakyti to, kas dažnam lietuviui yra taip šventa – nuosavo būsto. Maža to, dalis jaunų žmonių bus priversti ilgiau gyventi pas tėvus ar kažkaip kitaip verstis, praneša LNK.
Pirmą metų ketvirtį Vilniuje fiksuotas nekilnojamojo turto (NT) kainų augimas tęsiasi. Palyginti su balandžio mėnesiu, gegužę būstas pirminėje rinkoje brango 4,4 proc., nuo metų pradžios – 14 proc. Anot sostinės rinką analizuojančių ekspertų, artimiausiu metu naujos ir senos statybos butų kainos Vilniuje išlaikys augimo tendenciją.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė ramina, kad 2008 metų ekonominis sąstingis nepasikartos. Pasak jos, situacija prieš 13 metų ir dabar yra visiškai skirtingos, kadangi šiuo metu kylančias nekilnojamojo turto (NT) kainas pučia asmeninėmis lėšomis, o ne netvariomis paskolomis finansuojami NT sandoriai.
Pasak Lietuvos banko, Lietuvos gyventojų pajamos vis dar didėja greičiau nei nekilnojamojo turto (NT) kainos. Vidutinio dydžio butui įsigyti šiuo metu reikia trejų metų šeimos atlyginimo, o, pavyzdžiui, 2015-aisiais, reikėjo beveik ketverių metų algos.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius teigia, kad nekilnojamasis turtas (NT) Lietuvoje brangsta dėl augančių statybos darbų kainų.
Iš visų Lietuvoje veikiančių bankų tik vienas prognozavo, kad šiemet nekilnojamasis turtas (NT) brangs, bet atsitiko kitaip. Registrų centro duomenimis, 2018 m. ketvirtį įsigyti būsto kaina palyginti su pernai tuo metu šoktelėjo 5,4 proc. Ko tikėtis iš kainų ir būsto paskolų palūkanų ateityje? Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas perspėja, kad ateitis gali būti ne tokia jau šviesi.
Naujausia Lietuvos banko apklausa rodo pokyčius nekilnojamojo turto (NT) rinkoje - daugėja bankų, teigiančių, kad per artimiausius metus būsto kainos kris.
Šių metų pradžioje atlyginimų šuolis Vilniuje butų įperkamumą kilstelėjo iki istorinių aukštumų, o nuomos pajamingumas visuose didžiuosiuose miestuose ir toliau laikosi aukštame lygyje, rodo banko „Swedbank“ pristatytas būsto įperkamumo indeksas.
Stebėdami pro langą tamsius debesis ir niūrią vasarą, kartais susimąstome, kaip gera būtų turėti butą užsienio kurorte, kur saulė šviečia kur kas dažniau nei Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai.