Namibijos Aukščiausiasis Teismas antradienį pripažino užsienyje sudarytas piliečių ir užsieniečių vienalytes santuokas – tai svarbus sprendimas šalyje, kurioje homoseksualumas yra neteisėtas.
Namibija gali būti priversta sunaikinti iki 230 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių, kurios nebuvo sunaudotos dėl vangaus skiepijimo šalyje, o jų galiojimo laikas artėja prie pabaigos, penktadienį pranešė aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas.
Vokietija penktadienį pirmą kartą pripažino, kad kolonijinio valdymo laikais Namibijoje vykdė genocidą, ir pažadėjo daugiau kaip milijardo eurų vertės finansinę paramą pagalbos projektams šioje Afrikos valstybėje.
Nors daugelio Namibijos gyventojų vardai yra kilę iš buvusios kolonijinės valdytojos Vokietijos, vienas ką tik išrinktas vietos tarybos narys pernakt įžymybe tapo ne dėl savo pergalės, o dėl to, kad jo vardas yra Adolfas Hitleris.
Mirties namai. Nė gyvos dvasios, tik ratus sukantys grifai, kojotai. Dūlantys griaučiai, apleisti miestai, naftos platformos, laivų nuolaužos, soo-oop-wa vėjo genamos smiltys ir tarsi kraujo ištroškusi staugianti dykuma. Taip kelionę Namibijoje, Griaučių krantu, pavadino pramoginių renginių ir kultinių vakarėlių "Pudra" organizatorius 24 metų Marius Lucka.
Iš Namibijos kilusi Ilka Rae Adams (30 m.) devyniolikos išvyko į Didžiąją Britaniją. Čia Ilka susidomėjo sveika gyvensena, o netrukus naujas gyvenimo būdas tapo ir profesine sritimi.
Pietų Afrikos šalys pirmadienį kovos už leidimą parduoti savo dramblio kaulo atsargas, tarptautinei konferencijai tariantis, kaip geriausia reguliuoti dažnai nelegalią prekybą ir saugoti afrikinius dramblius.
„Namibija pasižymi dideliu kiekiu lankytinų vietų, todėl norėjosi ten nuvažiuoti ir parodyti šalį lietuviams“, – sakė keliautojas Egidijus Merkevičius.
Įsižiūrėję atidžiau, politiniame žemėlapyje pamatysite keistų dalykų. Sužinosite pavadinimus valstybių, apie kurias galbūt nė nesate girdėję, pamatysite negirdėtų salų, jūrų ir pan. Bet galbūt labiausiai nustebins kai kurių valstybių teritorijų ypatumai. Pasirodo, kai kurios valstybės turi sunkiai paaiškinamų teritorinių ataugų.
Antrą kadenciją baigiančiam Namibijos prezidentui Hifikepunye Pohamba (Hifikepunjei Pohambai) pirmadienį buvo skirta Mo Ibrahimo fondo premija „už gerą“ vadovavimą Afrikoje, didžiausias piniginis apdovanojimas pasaulyje.
Namibijos vadovas yra tik ketvirtas šios nuo 2007 metų skiriamos kasmetinės 5 mln. JAV dolerių premijos laureatas dėl patikimų kandidatų jai gauti stokos.
„Premijos komitetui įspūdį padarė prezidento H.Pohambos dėmesys nacionalinės vienybės stiprinimui ir susitaikymui Namibijos demokratijos konsolidavimo pagrindinėje stadijoje, taip pat socialinė