Dirbtinį intelektą (DI) ir kopijuotus darbus Lietuvoje atpažįstančią platformą „Identific“ sukūrę lietuviai praeitą savaitę atviru laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministeriją bei Seimo narius.
Į uostamiestį kasmet atvyksta nemažai kitų šalių piliečių. Ne visi jie turistai, daugelis į Klaipėdą atkeliauja mokytis, kai kuriems imponuoja darbo pasiūlymai. Jau pastebima, kad kartais kitataučiai pas mus priimtų elgesio normų nepaiso, jiems labiau priimtina elgtis taip, kaip elgiasi savo gimtinėje.
Birželio 28-ąją atsipirko kelis metus trukęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentų triūsas – iškilmingo LSMU Senato posėdžio metu jiems buvo įteikti studijų baigimo diplomai.
Nepaisant augančio poreikio, inžinerines ir technologines specialybes renkasi nedidelė stojančiųjų dalis. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, pernai inžinerijos mokslų studijų krypčių grupę kolegijose rinkosi 13,7 proc. stojančiųjų, universitetuose – 10,07 proc.
Paprasta, eilinį išsilavinimą turinti garbaus amžiaus moteris provincijos miestelio turguje pasakė maždaug taip (labai neatsargiai pasielgė): „Pakentėkime. Daug bėdų yra Lietuvoje, bet svarbiausia, kad turime nepriklausomybę. Su visomis kitomis bėdomis susitvarkysime“.
Užimtumo tarnyba skelbia, kad darbo ieškantys vyresnio amžiaus gyventojai mokytis ir tobulėti žada, tačiau realiai to nedaro. Plačiau šia tema komentavo Užimtumo tarnybos vadovė Inga Balnanosienė.
Artėjant eilinei brandos egzaminų sesijai ir prasidėjus bandomiesiems moksleivių patikrinimams, netyla kalbos apie tai, kad vaikai tampa eksperimentiniais švietimo sistemos triušiais. Apie moksleivių patiriamą spaudimą laidoje „KK2 penktadienis“ kalbėjo laidų vedėja Indrė Stonkuvienė.
Vis daugiau studentų naudojasi galimybe pasiimti studento paskolą. Finansų konsultantai neretai išgirsta istorijų, jog gyvenimo išlaidų paskolas studentai išnaudoja ne mokslams, o kelionėms. Tačiau, pasak specialistų, nėra galimybės kontroliuoti, kaip studentai išleidžia pinigus.
Pavasaris jauniems žmonėms – svarbių karjeros sprendimų metas. Psichologai pataria: jei nenorite nudegti, pirmiausia investuokite laiko į savęs pažinimo procesus, stenkitės nesusidaryti klaidingo įspūdžio apie profesijas, nepasiduokite tėvų ir aplinkos spaudimui, kai kalbama apie menamai prestižines specialybes. Prestižas ir didelis atlyginimas nebūtinai lygu savęs realizavimui ir vidiniam komfortui, pabrėžia ekspertai.