Kokia skirtingų lyčių situacija Lietuvos savivaldybėse? Kaip netolygius pasiskirstymus veikia vyraujantys vyrų ir moterų stereotipai? Lygių galimybių kontrolieriaus įstaiga pristato naują iniciatyvą – priemonę savivaldybėms, padėsiančią matyti situaciją žemėlapyje. Pokalbis apie ją su tarnybos eksperte Vilma Gabrieliūte.
Pagrindiniame mūsų šalies įstatyme – Konstitucijoje, jos pirmajame straipsnyje pabrėžiama visų žmonių prigimtinė lygybė savo orumu ir teisėmis, 29-ajame akcentuojama, kad visi asmenys yra lygūs prieš įstatymą.
Naktį pažadintas bet kuris lietuvis be vargo galėtų įvardyti svajones, kurios labiau nei pilietybė ar bendra kalba vienija tautą: laimėti "Euroviziją", aplenkti estus (geriausiai visose srityse) ir tiesiog banaliai būti laimingiems.
Aukščiausiuose Lietuvos politikos postuose moterys – retenybė, o ir tos, kurioms pavyko patekti į šią vyrų užvaldytą erdvę, – dažniausiai vaikų neturinčios, juos užauginusios arba vienišos.
Lietuvai siūlant kandidatus į Europos Komisiją (EK), šaliai teks labai rimtai atsižvelgti į naujosios EK vadovės ryžtą užtikrinti lyčių lygybę šioje institucijoje, įsitikinęs eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja vienbalsiai nusprendė iš konstitucijos išbraukti žodį „rasė“. Pirmajame konstitucijos straipsnyje iki šiol buvo sakoma, kad Prancūzija garantuoja „visiems piliečiams lygybę prieš įstatymą, nepriklausomai nuo jų kilmės, rasės ar religijos“.
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ketvirtadienį surengta jubiliejinė Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų teikimo ceremonija.
Minint Tarptautinę moterų dieną pasaulio sostinėse moterys rengė protestus. Protestais siekta atkreipti dėmesį į lyčių lygybę, vienodą darbo užmokestį ir seksualinį priekabiavimą.