Kultūros ministerija kartu su bendrove „Invega“ kviečia kultūros paveldo objektų savininkus ir valdytojus teikti paraiškas pagal finansinę priemonę „Paveldas“.
Iki šių metų pabaigos priimamos paraiškos lengvatinėms paskoloms gauti pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“. Iš viso lengvatinėms paskoloms pagal šią intervencinę priemonę skirta 5 mln. eurų.
Įmonių investicijoms į aplinkai palankias technologijas, aukštos pridėtinės vertės produktus, gynybos ir saugumo pramonę Vyriausybė skiria 850 mln. eurų paskolų. Įmonės ar jų grupės galės gauti iki 150-250 mln. eurų paskolų rinkos sąlygomis, o paraiškas bus galima teikti jau nuo pirmadienio, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Nacionalinės plėtros įstaiga (NPĮ) „Invega“ daugiabučių atnaujinimo projektų lengvatinėms paskoloms planuoja skirti iki 960 mln. eurų. „Invega“ finansuos ir šiuo metu jau patvirtintus beveik 450 mln. eurų vertės projektus, ir tuos, kurie bus pateikti ateityje.
Nuo praėjusią savaitę siautusios audros su kruša nukentėję ūkininkai gali gauti lengvatinių paskolų bei palūkanų kompensacijų, taip pat nemokamai saugotgi derlių iki metų pabaigos, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Anot jo, tokia yra valstybės parama ūkininkams.
Europos Komisijai (EK) baigus derinti Lietuvos pagalbos schemą nuo COVID-19 pandemijos ir Kinijos spaudimo nukentėjusiems Lietuvos verslams dėl lengvatinių paskolų, pastarieji jau gali kreiptis paramos.
Valdžiai numačius skirti lengvatinių paskolų nuo Kinijos nukentėjusiam ar po pandemijos atsigauti norinčiam verslui, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad verslas turės gerai įvertinti, ar jam reikia tokios paramos.
Verslo atstovai ragina kuo greičiau teikti paramą atsigavimo siekiančioms įmonėms, ypač nukentėjusioms nuo Kinijos sankcijų, tačiau kartu įžvelgia rizikos, kad bus sukurta konkurenciją iškreipianti finansavimo schema.