Visuomenės apklausa atskleidė, kad gyventojai labiausiai nenori būsto nuomoti romams, rusams ir musulmonams. Anot mokslininkų, neapykanta romams yra įsišaknijusi mūsų tautosakoje. Plačiau apie tai – LNK reportaže.
Uostamiestyje gyvenantys kitataučiai gausiai registruojasi į lietuvių kalbos kursus, kurie nuo vasario prasidės Tautinių kultūrų centre. Kol kas bus mokomos dvi grupės, o nuo kovo veikiausiai atsiras ir dar kelios papildomos.
Melnragės gyventojai sunerimo Otų gatvėje pastebėję neįprastą fotosesiją prie savo namų. Žmonės baiminosi, kad nepažįstamieji fotografavosi ne be tikslo – galbūt norėjo užfiksuoti, pro kurias duris geriausia patekti į svetimus namus?
Nuo šiandien Tautinių kultūrų centre prasidės lietuvių kalbos mokymai kitataučiams. Iš viso užsiregistravo beveik 80 žmonių, bet sąrašas ilgėja, nepaisant to, kad oficiali registracija baigėsi rugpjūčio 31-ąją.
Šeštadienio popietę klaipėdiečiai susirinko į Teatro aikštę pasiklausyti kalėdinių giesmių. Uostamiestyje gyvenantys vokiečiai, ukrainiečiai, totoriai, rusai, žydai ir azerbaidžaniečiai padovanojo daug šventinių kūrinių, kuriuos atliko savo gimtąja kalba.
Klaipėdoje antrus metus studijuojantį Turkijos pilietį pribloškė lietuvių netolerancija, kuri, jo žodžiais tariant, mieste pasireiškia vis dažniau. Jaunuolio kantrybė visiškai išseko, kai savaitgalį jis nebuvo įleistas iš eilės net į kelis naktinius klubus.
Prasidėjo atranka dalyvauti socialiniame projekte „Kvietimas draugauti“. Jo metu Lietuvos gyventojai turės galimybę artimiau pažinti mūsų šalyje gyvenančius užsieniečius, jų kultūrą, papročius ir pomėgius, taip pat patys supažindins užsieniečius su savo mėgstamomis veiklomis.
Prieš mėnesį savo veiklą pradėjęs Tautinių mažumų departamentas žengia pirmuosius žingsnius, o Kauno įvairių tautų kultūrų centro vadovas Dainius Babilas tikina, kad Kaunas gali būti tautinių bendrijų sėkmės miestu.