Naktį iš penktadienio į šeštadienį trys ugniagesių autocisternos vyko gesinti gaisro į Jonavos rajono Užusalių seniūniją. Kalnėnų kaime esančiame gyvenamajame name nuo kamino buvo pradėjusi smilkti stogo perdanga.
Apie kaminų sistemą dažniausiai prisimenama tik šaltuoju metų sezonu, kai jau planuojama pradėti pastato šildymą. Tačiau svarbu ne tik tinkama jo konstrukcija, bet ir reguliarus naudojimas bei priežiūra.
Prasidėjęs vėsusis sezonas – tikras darbymetis ugniagesiams gelbėtojams. Tuo jau galima įsitikinti peržvelgus antradienio Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos paros įvykių suvestinę. Joje rašoma apie tris užsidegusius kaminus. Kaip užbėgti galimai tragedijai už akių?
Kadaise XIII a. Europoje kaminai buvo retenybė. Ugnis kūrenosi laisvai bet kuriame kambaryje, o dūmai rūko kur papuolę. Vėliau atsirado paprasti kaminai, o dar vėliau – vingiuotos jų sistemos. Tada prireikė specialistų, kurių darbą galima pavadinti prasčiausiu pasaulyje – vėžys, aklumas, sąnarių ligos ir maudynės triskart per metus – tai maža dalis to, ką tekdavo išgyventi kaminkrėčiams.
Dėl Elektrėnų kaminų demontavimo projekto jau sulaukta kelių užsienio rangovų susidomėjimo, nors projekto darbų kainos šiuo metu įvardyti dar negalima, Eltai sakė „Lietuvos energijos gamybos” gamybos direktorius Darius Kucinas.
Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai aplinkosauginės akcijos „Kaminukas“ metu visoje apskrityje tikrino, kaip gyventojai ir gamybinės įmonės laikosi atliekų deginimo taisyklių reikalavimų. Iš viso patikrinta pustrečio šimto fizinių ir juridinių asmenų.
Kaip ir kasmet, atvėsus orams, prasidėjus šaltajam sezonui gyventojai pradeda šildyti gyvenamąsias patalpas, kūrenti krosnis. Daugiametė statistika rodo, kad šiuo metų laiku visoje Lietuvoje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius.
Nuosavo namo kaminas turi būti valomas ne rečiau kaip kas ketvirtį per metus, ir tai privalu daryti mechaniškai, naudojantis tam skirtais šepečiais. Namo kamino valymu gali užsiimti arba patys šeimininkai, arba samdomi specialistai, pasakoja specialistas vadovas Algirdas Masiulis.
Uostamiesčio gyventojai ir verslininkai, į savo krosnis kišantys, kas papuola, gali sulaukti baudų. Klaipėdoje įsibėgėjo akcija „Kaminukas“, jos metu tikrinama, ar klaipėdiečiai namų bei įmonių patalpas šildo tinkamu kuru.