Žydų kilmės kompozitorius Pal Hermann 1944 m. konvojumi iš Prancūzijos atvežtas į Kauno IX fortą ir netoli forto esančiame masinių žudynių lauke sušaudytas su kitais pasmerktaisiais.
Kancleris Olafas Scholzas sekmadienį pareiškė, kad Vokietija atsakinga už Antrojo pasaulinio karo metais vokiečių vykdyto Holokausto atminimo išsaugojimą.
Seimas antradienį pritarė rezoliucijai, kuria paminėjo svarbias Holokausto atminimo dienas ir įtvirtino įsipareigojimą kovoti su antisemitizmu, ksenofobija ir kitomis neapykantos formomis.
Seimo nario, partijos „Nemuno aušra“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio byloje dėl neapykantos kurstymo prieš žydus liudijusi istorikė Nijolė Maslauskienė sakė, kad nėra duomenų teigti, jog žydai labiausiai prisidėjo prie sovietų okupacijos, aneksijos ir gyventojų represijų Lietuvoje.
Rekomendacija nuimti Jono Noreikos atminimo lentą Šiauliuose diskredituoja ją paskelbusią Desovietizacijos komisiją ir kursto tautines įtampas Lietuvoje, sako Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos narys dr. Vytautas Sinica.
Lietuvoje yra per 200 vietų, kuriose vyko masinės žydų žudynės. Keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę kelionę, rugsėjo 23-iosios vakarą vyko žvakutėmis blyksinčios atminimo eitynės.
Lietuvos žydų genocido atminimo dienos, rugsėjo 23-iosios, vakarą visuomenė kviečiama susiburti Kauno IX forto muziejuje – nemokamai apsilankyti Holokaustą pristatančiose ekspozicijose ir dalyvauti atminimo eitynėse.
IX forto muziejuje – paralelė tarp 1942 m. Holokausto tragedijos, per kurią Bachmute žuvo tūkstančiai žmonių, ir Rusijos okupantų tyčinio miesto naikinimo dabar.
Vokietijos Federalinis Teisingumo Teismas antradienį paliko galioti nuosprendį 99 metų buvusiai Štuthofo koncentracijos stovyklos sekretorei už bendrininkavimą nuo 1943 metų birželio iki 1945 metų balandžio mėnesio masiškai nužudant daugiau kaip 10 000 žmonių.