Gintaro rinkėjai prie jūros didesnių laimikių tikisi, kai uostas gilinamas, ypač jeigu darbai vyksta arčiau Kuršių marių, kur, tikima, daug gintarų turėtų būti.
Kukuliškių piliakalnyje šiemet rasti gintaro fragmentai rodo, kad čia bronzos amžiuje gyvenusi bendruomenė ne tik rinko, bet ir apdirbo gintarą, pirmadienį skelbia Klaipėdos universitetas (KU).
Pasibaigus šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ ne visi jos dalyviai suskubs namo. Klaipėdos Žvejų rūmų tautinių šokių sambūrio „Vėlunga“ kvietimu du išeivijos lietuvių tautinių šokių ansambliai – „Gintaras“ (Torontas, Kanada) ir „Grandis“ (Čikaga, JAV) viešės Klaipėdoje ir dalyvaus tautinio meno šventėje „Vėlunga“ kviečia“.
Kurorte jau keturioliktą kartą lijo gintarais – minėtas gintarinis savaitgalis. Visi susirinkusieji galėjo dalyvauti varžybose, mugėje, gintaro dalybose, praneša LNK.
Palangoje šeštadienį prasideda jau 14 kartą organizuojamas „Gintarinis savaitgalis“, jo metu pajūryje bus išbarstyta dešimtys kilogramų gintaro, pranešė vietos savivaldybė.
Šiuolaikinės juvelyrikos inspiracijomis gali tapti ne tik klasikinės medžiagos – metalas, akmenys, bet ir organiniai objektai. Su tokiu konceptualiu pasirinkimu galima susipažinti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus filiale Palangos gintaro muziejuje atidarytoje Karinos Kazlauskaitės parodoje.
Turbūt ne daugelis susimąstytų, kad sakams giminingų dervų turi ne tik sumedėję augalai, bet jos kaupiasi ir žoliniuose augaluose, tokiuose kaip balinis ajeras ar dirvoninis dobilas. Kam skirtos dervos, spygliuočių išskiriami sakai? Ar lapuočiai medžiai irgi gali „gaminti“ tikrą gintarą?