Terapija gali asocijuotis su poilsiu ir ramybe, tačiau naujai atidarytame centre – dėmesys genams. Toks Genų terapijos centras kol kas pirmasis ir vienintelis Baltijos šalyse.
Ar inovatyvios medicinos technologijos gali užkirsti kelią vėžiui? Nacionalinis vėžio institutas atkreipia dėmesį į genetinius tyrimus ir kodėl svarbu žinoti, kuo serga mūsų giminaičiai. Kiek ligos diagnozę nulemia genetika ir koks vėžys paveldimas dažniausiai?
Jungtinėse Valstijose Jeloustouno nacionaliniame parke lankytoja padarė nuotraukas, kuriose matyti, kaip tamsiai rudos spalvos motina glaudžia baltą pūkuotą jauniklį. Parko darbuotojai teigė, kad dar nepastebėjo balto jauniklio šiame dideliame Vajomingo ir Montanos parke, kuriame gyvena apie 5 tūkst bizonų. Tačiau žmonėms kilo klausimas, kas lemia baltą kailio spalvą?
Neseniai atlikti tyrimai padėjo išsiaiškinti, kodėl daugelis Airijos gyventojų yra raudonplaukiai. Tai esą lemia ne tik genai, bet ir saulės šviesos trūkumas. Taip pat išsiaiškinta, kad net ir blondinais ar brunetais gimę vaikai savo DNR nešiojasi ir raudonplaukių geną.
Vis dažniau prabylama apie tai, kad genai nėra nesikeičianti materija, kurią atsineši gimdamas, perduodi vaikams ir išsineši mirdamas. „Įtaką genams pasireikšti gali daryti net mūsų mintys“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Šeimos medicinos klinikos profesorius genetikas Danielius Serapinas.
Jei sportuosite, geriau jausitės. Tai tiesiog yra faktas. Geriau veiks jūsų imuninė sistema, sutvirtės raumenys, pagerės psichinė sveikata. Kaip rodo naujas tyrimas, net trumpos sporto minutės gerina ir protinę būklę.
Kinų mokslininkas, teigiantis, kad sukūrė pirmuosius pasaulyje kūdikius redaguotais genais, trečiadienį sakė, kad kilus tarptautiniam triukšmui dėl itin prieštaringai vertinamos procedūros buvo padaryta šių bandymų pauzė.
Vienas Kinijos mokslininkas teigia sukūręs pirmuosius pasaulyje genetiškai pakoreguotus kūdikius, bet šis žingsnis, kuris būtų pirmas toks medicinos laimėjimas, išprovokavo kritikos laviną.
Australijos koalų, kurių egzistencijai kelia pavojų ligos, krūmynų gaisrai, automobiliai ir šunys, laukia viltingesnė ateitis ir tai yra mokslininkų, bandančių išsiaiškinti jų genetinį kodą, nuopelnas.