Trečiadienį Japonijos regione, esančiame netoli nuo stichijos nukentėjusios Fukušimos jėgainės, ketinama vėl paleisti branduolinį reaktorių su patobulinta apsaugine siena nuo cunamių, pranešė jėgainės operatorius.
Šeštadienį netoli apgadintos Fukušimos atominės elektrinės plytinčiame paplūdimyje pirmą kartą po 2011 m. įvykusios branduolinės nelaimės vandenyje taškėsi vaikai ir bangas gaudė banglentininkai.
Japonijoje sekmadienį minimos septintosios mirtino žemės drebėjimo, cunamio ir atominės avarijos šalies šiaurės rytuose metinės. Per šią nelaimę žuvo arba dingo apie 18 500 žmonių.
Japonijos teismas penktadienį nutarė, kad už 2011 metų Fukušimos branduolinę katastrofą atsakinga ne vyriausybė, o jėgainę eksploatuojanti įmonė ir įpareigojo pastarajai atlyginti padarytą žalą.
Japonija šeštadienį nuščiuvo minėdama šešerių metų sukaktį po pražūtingo žemės drebėjimo, cunamio ir branduolinės katastrofos šalies šiaurės rytinėje pakrantėje.
Šiaurės rytų Japoniją netoli katastrofą išgyvenusios Fukušimos atominės elektrinės antradienį sukrėtė 5,6 balo žemės drebėjimas, tačiau cunamio pavojaus nėra, paskelbė japonų ir amerikiečių pareigūnai.
Robotai, pasiųsti į vieną iš katastrofos ištiktos Japonijos Fukušimos atominės elektrinės reaktorių, atskleidė, kad pastangoms išvalyti šią jėgainę gali iškilti didesnių kliūčių nei tikėtasi.
Cunamio nuniokotos Fukušimos atominės jėgainės viename iš reaktorių išmatuotas rekordiškai didelis spinduliuotės intensyvumas, galintis greitai sugadinti į jį siunčiamus robotus.
Japonijos Fukušimos atominėje jėgainėje vieno iš cunamio pažeistų reaktorių aušinimas buvo laikinai nutrūkęs, kai vienas darbininkas patikrinimo metu, eidamas pro siaurą praėjimą tarp valdymo pultų, netyčia užkliudė jungiklį ir išjungė siurblių sistemą.