Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė mano, kad šiuo metu valstybės skiriamos lėšos antrosios pensijų pakopos fondams galėtų būti panaudotos didinant valstybines pensijas.
Siekdama kuo labiau sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką, ES yra parengusi specialių skatinimo priemonių. Viena iš jų – atnaujinti miestų viešąjį transportą.
Iš 68 tūkst. į antros pakopos pensijų fondus šiemet įtrauktų gyventojų, beveik 27 tūkst. iš jų atsisakė dalyvauti pensijų kaupime, penktadienį pranešė „Sodra“.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūlant lankstesnes sąlygas naujai į antros pakopos pensijų fondus įtrauktiems žmonėms, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tokius galimus pokyčius vadina kosmetiniais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo numatyti lankstesnes sąlygas naujai į antros pakopos pensijų fondus įtrauktiems žmonėms – atsisakę dalyvauti pensijų kaupime jie pakartotinai būtų kviečiami tik vieną kartą, be to, per pirmus tris mėnesius jie galėtų nuspręsti pasitraukti iš sistemos.
Šalies gyventojai nėra linkę įdarbinti savo pinigų – 53 proc. jų laiko pinigus einamojoje sąskaitoje, daugiau nei trečdalis – saugo patys, rodo turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ užsakymu atlikta „Spinter tyrimų“ apklausa.
Praėjusią savaitę Gintauto Labanausko labdaros ir paramos fondo bendruomenės nariai aplankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Hematologijos-onkologijos sektoriaus ligoniukus ir pradžiugino juos lauktuvėmis, dovanotomis "Maisto banko".
„Sodros“ mokamos pensijos po 20 metų sieks 200 eurų, prognozuoja draudimo įmonių ir pensijų fondų atstovai. Jų manymu, gyventojai turėtų kaupti pensijas papildomai, nes net ir kaupiant antrojoje pakopoje pensijos senatvėje nebus pakankamos.
Politikai dažnai valdo įvarius fondus. Kaip aiškėja iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimo, per vieną iš Liberalų sąjūdžio nario Gintaro Steponavičiaus fondų buvo galimai nelegaliai finansuota jo ir jo partijos veikla.