Už gynybą ir kosmosą atsakingas eurokomisaras Andrius Kubilius akcentuoja, kad Europa į savo gynybą privalo investuoti ne todėl, kad to reikalauja išrinktasis Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Donaldas Trumpas.
Pirmadienį Ženevoje paskelbtais Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) duomenimis, migrantai vaidina vis svarbesnį vaidmenį dideles pajamas gaunančiose darbo rinkose.
Jungtinės Karalystės (JK), Vokietijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Prancūzijos ir Nyderlandų ministrai antradienį Londone surengs derybas, kurių tikslas – sustiprinti bendradarbiavimą kovojant su grupuotėmis, neteisėtai gabenančiomis nelegalius migrantus į Europą.
Maskvos nuomone, Europa ir Rusija nesugyvena taikiai, o tarptautinės teisės normos įprastine jų prasme nebegalioja, komentuodamas Europoje pastaruoju metu stebimas hibridines atakas, už kurias gali būti atsakinga Rusija, pasakė vyriausiasis Vokietijos karinės pagalbos Ukrainai koordinatorius generolas majoras Christianas Freudingas.
Į akcijų rinkas grįžus atsargumo nuotaikoms, Europos akcijų indeksai „Stoxx 50“ ir „Stoxx 600“ ketvirtadienį smuko atitinkamai 0,2 ir 0,1 proc. ir jau penktą prekybos sesiją iš eilės gali užbaigti su minuso ženklu.
Europos akcijų indeksai „Stoxx 50” ir „Stoxx 600“ trečiadienį ūgtelėjo po daugiau kaip 0,5 proc. ir, pamažu slūgstant geopolitiniam susirūpinimui dėl Rusijos ir Ukrainos karo, atsitiesia po dieną anksčiau patirtų nuostolių, rašo portalas „Trading Economics“.
Vokietijos indeksas DAX sesijos pradžioje sumenko apie 0,26 proc., Prancūzijos CAC 40 – 0,15 proc., o Ispanijos IBEX 35 – 0,1 procento. Italijos FTSE MIB smuko 1,56 proc., bet Didžiosios Britanijos FTSE 100 ūgtelėjo 0,12 procento.