Jungtinėje Karalystėje kitais metais bus uždraustos vienkartinės elektroninės cigaretės, siekiant apsaugoti vaikų sveikatą ir kovoti su išmetimo kultūra, ketvirtadienį pranešė britų ministrai.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį apsispręs, ar pritarti didesnėms baudoms verslui už tabako gaminių, įskaitant elektronines cigaretes, pardavimą nepilnamečiams.
Seime stringa pataisos, kuriomis siūloma didinti baudas verslui už tabako gaminių, įskaitant elektronines cigaretes, pardavimą nepilnamečiams ir taip dar labiau riboti jų prieinamumą žmonėms iki 18-os metų.
Dešimtyje uostamiesčio švietimo įstaigų žalingų įpročių prevencijai įrengti elektroninių cigarečių detektoriai, padėsiantys užfiksuoti, jei mokyklų patalpose būtų bandoma rūkyti.
Prekybininkus siūloma griežčiau bausti už elektroninių cigarečių pardavimą nepilnamečiams – prezidentas Gitanas Nausėda siūlo griežtinti įmonių atsakomybę nustatant dukart ar didesnes sankcijas už tokių cigarečių, o kai kuriais atvejais ir visų tabako gaminių prekybos taisyklių pažeidimus.
Vaikų ir paauglių, vartojančių psichotropines medžiagas, amžius jaunėja, o taip pat jų vis daugėja. Nerimą kelianti statistika esą apsinuogino tuomet, kai įstaigos nustojo slėpti ką nors vartojančių vaikų atvejus. Kėdainių valdžia stebi, kad apie elektroninių cigarečių rūkymą jau kalba ir darželinukai.
Visame pasaulyje augant elektroninių cigarečių vartojimui tarp paauglių, kol kas bene prasčiausia situacija – Lietuvoje, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atliktas tyrimas. Skelbiama, kad tarp lietuvių mokyklinio amžiaus paauglių – daugiausia elektronines cigaretes bandžiusių rūkyti 11-mečių, 13-mečių ir 15-mečių. Tarp penkiolikmečių Lietuvoje elektronines cigaretes bent kartą yra rūkę beveik 60 proc. berniukų ir mergaičių. Tarp trylikamečių – 41 proc. mergaičių ir 36 proc. berniukų, o 11 metų amžiaus grupėje – 21 proc. berniukų ir 18 proc. mergaičių.