Nemuno saloje iškilusi „Mokslo sala“ jau laukia atidarymo, tačiau kada bus kerpama juostelė, miestas neatskleidžia. Aišku tik tiek, kad Kauną jau pasiekė visa ekspozicija, dėliojami eksponatai.
Nusikelkime į sovietmetį ir prisiminkime to meto žmogaus kasdienybę. Į buvusią areštinę Vilniuje sugrįžo paroda, pasakojanti apie gyvenimą sovietinėje Lietuvoje, o šią erdvę papildė ir ekspozicija „Gastronomas“.
Jau rudenį Kaune duris atvers mokslo ir inovacijų centras „Mokslo sala“. Tai bus pirmasis toks objektas šalyje, tad ruošiama išskirtinė ekspozicija. Į Nemuno salą vis atvežami nauji eksponatai, kurie atras savo vietą ir naujame objekte, kuris neabejotinai taps traukos centru.
Lietuvos nacionalinis muziejus (LNM) pristato visuomenei ekspoziciją apie 1863–1864 m. viešai nužudytų sukilimo vadų ir dalyvių palaikus, kuriuos tuometinė Rusijos imperija slapta užkasė Gedimino kalne. 2017–2019 m. LNM archeologų aptikti radiniai ir jų istoriją atskleidžiantis pasakojimas „Neužmiršti sukilėliai“ papildė nuolatinę Gedimino pilies bokšto ekspoziciją. Artėjant birželio 15 d., kai 1863 m. Lukiškių aikštėje buvo viešai pakartas vienas iš sukilimo vadų Zigmantas Sierakauskas, lankytojai kviečiami atminti šių kovotojų istorijas.
Nemuno saloje praeivių dėmesio sulaukia naujai pastatyta „Mokslo sala“. Miesto atstovai kviečia mestelėti akį ir į vidų, kur kasdien įrengiama ekspozicija. Ją apžiūrėti bus galima jau nuo šio rudens.
Šią savaitę Nemuno salos prieigose pasirodė pirmieji vilkikai iš Lenkijos, atgabenę dalį mokslo ir inovacijų centro ilgalaikės ekspozicijos. Įrengimo darbai „Mokslo salos“ erdvėse prasidės jau netrukus ir turėtų būti baigti šį rudenį. Iškart po jų vienas laukiamiausių objektų – pirmasis ir vienintelis mokslo muziejus šalyje – atvers duris lankytojams.
Duris lankytojams vėl atveria alternatyvios kultūros erdvė buvusioje areštinėje, Vilniuje. Didelio susidomėjimo parodą apie gyvenimą sovietinėje Lietuvoje, kasdienius paprastų žmonių bandymus išgyventi, nepaisant buitį kausčiusio sąstingio, papildė ekspozicija „Gastronomas“.