Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha sekmadienį paragino sąjungininkus atšaukti ribojimus ir leisti naudoti Vakarų šalių ginklus prieš karinius taikinius Rusijoje.
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jai nekelia klausimų užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio sekretorės laimėto konkurso dėl darbo Lietuvos atstovybėje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) skaidrumas.
Jeigu prezidentas siekia diskredituoti profesionaliąją diplomatiją ir į svarbias sostines paskirti sau lojalius asmenis, jis elgiasi antivalstybiškai, sako Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis.
Turkijos ir Sirijos užsienio reikalų ministrai trečiadienį surengs pirmąjį oficialų susitikimą nuo daugiau nei prieš dešimtmetį prasidėjusio Sirijos pilietinio karo pradžios, pranešė pareigūnai.
Didžiojo septyneto (G-7) šalių diplomatijos vadovai pirmadienį Japonijoje pradėjo derybas ir stengsis pasiųsti vieningą susirūpinimo dėl Kinijos žinią po prieštaringai vertinamų Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) komentarų.
1893 m. į garlaivį, plaukiantį link Amerikos krantų, įlipo Marijampolės apskrities Kalvarijos valsčiaus Brazavo kaimo ūkininkė Magdalena Avietėnienė su vos septynių mėnesių dukryte, taip pat Magdalena (1). Tėtis už Atlanto iškeliavo pusmečiu anksčiau, kad šeima turėtų kur saugiai įsikurti, ir laukė atvykstančios žmonos su dukra.
Prieš keletą dienų, gruodžio 30-ąją, sukako 45 metai nuo vieno žymiausių Lietuvos diplomatų – Broniaus Kazio Balučio mirties. Lietuvių kultūroje ir prieškario Lietuvos užsienio politikoje jis paliko gilų pėdsaką ir šaliai suteikė labai apčiuopiamos naudos.
Jei tikėtume Černigovo kazokais, jų gretas nūnai papildė britų premjeras B.Johnsonas – laisvo pasaulio laisvas žmogus su dar laisvesne šukuosena, dėl ko, kariškai tariant, ir gavo Boriso Čiuprynos (liet. – kuodas, šukuosena) šaukinį.
Karas Ukrainoje gali būti užbaigtas tik diplomatija, šeštadienį pareiškė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis, Kyjivo ir Maskvos deryboms tebesant aklavietėje.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį, lankydamasis Ukrainoje, paragino Rusiją atitraukti karius ir rinktis diplomatiją, taip pat perspėjo, kad bet kokia invazija būtų „katastrofa“.