Dakaro raliui ruošiasi rekordinis Lietuvos lenktynininkų desantas: kitąmet Saudo Arabijoje ketina startuoti keturiolika mūsų šalies atstovų, tarp jų yra šių bekelės varžybų debiutantų.
„Radikalų mano sprendimą labiausiai paskatino aukštesnių rezultatų alkis“, – pareiškė Vaidotas Žala, kitąmet Dakaro ralyje vairuosiantis ne sau įprastą visureigį, bet sunkvežimį.
Lietuvių pamėgtas Dakaro ralis nepaliks Saudo Arabijos ir 2025-aisiais, bet naujovių jame netrūks. Tai tapo aišku bekelės varžybų prezentacijoje, kurią įdėmiai stebėjo ir greičiausias Lietuvos atstovas Mirtininkų maratone Benediktas Vanagas.
„Nejaunėju, todėl tikriausiai pats būčiau pasitraukęs“, – sakė Laisvydas Kancius, komentuodamas Dakaro ralio organizatorių sprendimą atsisakyti keturračių lenktynių.
Lenktynininko Roko Baciuškos apdovanojimų kolekcijoje – naujas prizas: dukart pasaulio ralio reidų čempionas pagerbtas už Lietuvos sporto universiteto (LSU) garsinimą.
„Bagis ir miškas – gerai, bet automobilis ir smėlis – dar geriau“, – sakė triskart iš eilės Dakaro ralio prizininkas ir dukart pasaulio ralio reidų čempionas Rokas Baciuška, dalydamasis mintimis apie būsimus startus.
Dakaro ralis kai kuriems Lietuvos lenktynininkams buvo Tarptautinės automobilių sporto federacijos (FIA) ir Tarptautinės motociklų sporto federacijos (FIM) rengiamo pasaulio čempionato pirmas etapas.
Apie Dakaro ralio užkulisius, begalinį šeimos palaikymą ir viską keičiantį vidinį nusiteikimą, leidžiantį skinti prizines vietas šį antradienio vakarą LNK kalbės jaunasis lenktynininkas Rokas Baciuška, jau antrus metus iš Dakaro ralio grįžtantis su prizine vieta.