Alytaus rajono, Didžiulio ežere, paskutinį liepos savaitgalį, Alytaus apskrities policijos pareigūnai tikrino vandens transporto priemones, laivus ir jų laivavedžius.
Plaškių pasieniečiai sulaikė du alytiškius, kurie Nemune, Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, neteisėtai gaudė karšius. Jiems teks atlyginti gamtai padarytą žalą – po 300 eurų.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pademonstravo, kaip atrodys vairuotojų stabdymas ir jų turto – automobilių, tikrinimas dėl taršos. Nuo sausio tikrinti taršius automobilius aplinkosaugininkai gali tiesiog kelyje. Jie turi teisę ne tik tikrinti, bet ir panaikinti techninės apžiūros galiojimą, jeigu jūsų automobilis taršus.
Šiemet vairuotojus gali stabdyti ne tik policijos pareigūnai, bet ir aplinkosaugininkai. Tačiau net eismo ekspertai pareiškė, kad jų reikalavimų nevykdys – esą neaiški tvarka. Aplinkos ministerija tvarką puolė tikslinti. Aplinkosaugos pareigūnams liepė dėvėti ne tik uniformą, bet ir specialias liemenes stabdant vairuotojus. Patikslinti žymėjimai ir ant tarnybinių automobilių bei jų spalvos. Apie tai pasakojo Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus skyriaus vedėjas Edgaras Skrebė.
Cheminės medžiagos naudojamos ne tik pramonės srityse, bet ilgai negendančiuose maisto produktuose ar vaistuose, todėl svarbu atkreipti dėmesį į šių medžiagų klasifikavimą, ženklinimą, poveikį aplinkai bei žmogaus sveikatai, rašoma Aplinkos apsaugos agentūros pranešime (AAA) žiniasklaidai.
Baldų bei tekstilės gamintojus ir importuotojus jau kitąmet norima įpareigoti tvarkyti jų gaminių atliekas bei pakuotes. Tai pirmadienį pranešė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Vilma Slavinskienė.
Augančiame Klaipėdos rajono biudžete didėja ir finansavimas aplinkos apsaugai. 2022-aisiais šiai sričiai skiriama 3 milijonais eurų daugiau nei ankstesniais metais – iš viso 7,8 milijonų eurų.