Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
Modernumas išsaugant istorinę atmintį ir svariai prisidedant prie miesto įvaizdžio. Taip būtų galima apibūdinti pokyčius Savanorių prospekte, kur vienas po kito atgyja pastatai, vietoje senų kyla nauji, kartais paliekant net tą pačią paskirtį, tūrį, tačiau sukuriant svetingesnę ir patogesnę erdvę bei aplinką.
80 proc. vilniečių palankiai vertina planus dešiniajame Neries krante statyti žymaus JAV architekto Danielio Libeskindo suprojektuotą multifunkcinį kompleksą „k18B”. 75 proc. sostinės gyventojų taip pat yra įsitikinę, kad valdžios institucijos turi sudaryti visas sąlygas, jog mieste atsirastų daugiau šiuolaikiškų verslo centrų. Tai parodė kovo 23-27 d. bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta vilniečių apklausa.
Šiandien Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia paskutines dienas skaičiuojančio „Respublikos“ viešbučio, oficialiai pradėtos modernaus septynių aukštų A klasės verslo centro „Arka“ statybos. O nugriauto viešbučio vietoje, kaip jau skelbta, planuojama statyti verslo centrą „Magnum“. Trečias verslo centras kaimynystėje pradės kilti kitąmet.
Nors šiuo metu laisvų biurų Vilniaus A ir B klasės verslo centruose yra vos 1 proc., per artimiausius du metus situacija gali ženkliai pasikeisti. Iki 2018 metų sostinėje nuomojamų biurų plotas išaugs net 30 proc. Planuojama, kad bus pastatyta apie 150 tūkst. kv. metrų ploto naujų verslo centrų.
„Vidutiniškai per metus sostinėje išnuomojama apie 30 tūkst. kv. metrų modernių biurų ploto. 2014 metais buvo išnuomota 30 tūkst. kv. metrų modernių biurų ploto, o 2015 metais – apie 40 tūkst. kv. metrų. Aktyvumą rinkoje palaikė IT įmonės ir paslaugų centrai, kurie