Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) teigia, kad būtina stiprinti lietuvių kalbos prestižą, tad per penkerius metus tam ji ketina išleisti 1,3 mln. eurų.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) atmetė parlamentarų siūlymą visiškai atsisakyti vietovardžių „Kaliningrado sritis“ ir „Kaliningrado miestas“, tačiau sako skatinanti skatinti lietuviškojo atitikmens „Karaliaučius“ vartojimą.
„Iš tiesų buvo tokių minčių, prieš vestuves domėjausi, ar negalima būtų padaryti išlygos dėl pavardės ir pasivadinti Rimgaila. Tuo metu nebuvo galima“, – sakė LNK žurnalistės kalbinta verslininkė Liucina Rimgailė.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) skeptiškai vertina Seimo Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės įstatymo pataisą, kad dokumentuose moterų pavardes būtų leidžiama rašyti su galūne -a.
Seimas ketvirtadienį sudarė naujos kadencijos Valstybinę lietuvių kalbos komisiją (VLKK), jos pirmininke paskirta Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja Violeta Meiliūnaitė.
Atsistatydinus naujai išrinktam Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) nariui Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nutarė atidėti ir jos organizacijos vadovų rinkimus.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) trečiadienį rengiamame forume svarstys, ar įmanoma taip kontroliuoti savo kalbą, kad keiksmažodžiai net labai supykus ar išsigandus neišsprūstų. Kodėl nenorminė leksika tokia gaji, iš kur ji į mūsų kalbą atėjo, kokį vaidmenį ir įtaką daro?
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) ketvirtadienį nusprendė įteisinti du Ukrainos sostinės pavadinimus – šalia tradicinio „Kijevas“ bus galima naudoti ir „Kyjivas“.