Konstitucinis Teismas (KT) grąžino iniciatoriams prašymą įvertinti Aukščiausiosios Tarybos pirmininko teisinio statuso įstatymo atitiktį Konstitucijai.
Opoziciniai „valstiečiai“ surinko būtinus Seimo narių parašus kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu.
Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija penktadienį paskelbė pradėjusi rinkti parašus kreipimuisi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Vytauto Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu.
Šeši iš dešimties gyventojų nepritaria Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio pripažinimui šalies vadovu, ketvirtadalis gyventojų tokį sprendimą palaiko, rodo BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.
„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio užmojis kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis įvertintų parlamento priimtą įstatymą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovui Vytautui Landsbergiui, didelio opozicijos susidomėjimo nesusilaukė.
Seimo opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl suteikto valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui, sako opozicinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.
Seimas praėjusią savaitę nusprendė ir įstatymu patvirtino – prof. Vytautas Landsbergis buvo Lietuvos vadovas. Tačiau didelės dalies opozicijos tai neįtikina.
Ketvirtadienį vyksiančiame paskutiniame pavasario Seimo sesijos posėdyje valdantieji siūlo apsispręsti dėl įstatymo projekto, kuriuo numatoma suteikti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą.
Galutinis balsavimas dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui planuojamas birželį, sako parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.