Tailando karalius pasirašė įstatymą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo, antradienį paskelbta oficialiajame leidinyje, taigi, karalystė tampa pirmąja Pietryčių Azijos šalimi, pripažinusia santuokų lygybę.
Savo 52 metus trunkančią meilę atšventė ir vestuves Lietuvoje iškėlė vyrų pora. Kaip jie patys sako, pagaliau išdrįso nebegyventi pasislėpę bunkeryje. Tiesa, partnerystė ar civilinė santuoka Lietuvoje vis dar negalima, tad šios vestuvės – tik simbolinės.
Plačiau apie popiežiaus leidimą laiminti tos pačios lyties poras LNK televizijos žurnalistams pakomentavo diakonas, VDU katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius.
Trečiadienį Latvijos internetinis portalas „santa.lv“ pranešė džiugią žinią apie tai, kad po septynerių kartu praleistų metų mados dizaineris Atis Artemjevas ir kelionių agentūrai Latvijoje vadovaujantis lietuvis Paulius Jančauskas apsikeitė vestuviniais žiedais. Vestuvių ceremonija vyko Niujorko santuokų biure, kuriame tos pačios lyties poros tuokiasi jau dvylika metų.
Šveicarijoje penktadienį susituokė pirmosios tos pačios lyties asmenų poros; tai tapo įmanoma po referendumo, kuris pakeitė LGBTQ žmonių teisių padėtį šalyje.
Japonijos teismas pirmadienį nusprendė, kad tai, jog šalyje nepripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos, atitinka Konstituciją, nors praėjusiais metais kito šalies teismo nuosprendyje buvo konstatuota priešingai.
Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai antradienį nubalsavo už tai, kad tos pačios lyties asmenų santuokos ir teisės į abortus taip pat galiotų Šiaurės Airijoje, nebent iki spalio 21-osios Belfaste būtų atkurta provincijos vyriausybė.
Pagal Europos Sąjungos teisę terminas „sutuoktinis“ (angl. spouse) taikomas ir tos pačios lyties partneriams, todėl nė viena Bendrijos valstybė negali neišduoti leidimo gyventi vienam iš sutuoktinių, net jeigu šalis teisiškai nepripažįsta gėjų santuokų, ketvirtadienį išaiškino Europos Teisingumo Teismo konsultantas.
Per pastaruosius metus šiek tiek sumažėjo nepritariančiųjų vienos lyties asmenų partnerystės ar santuokos įteisinimui, tačiau dauguma šalies gyventojų tebesilaiko tradicinio požiūrio į santuoką ir partnerystę.