Šį sekmadienį bus švenčiamas Atvelykis, kitaip dar vadinamas Mažosiomis Velykėlėmis. Būtent tą dieną tradiciškai uostamiestyje vyks susibūrimai, kurių metu bus ridenami margučiai.
Tradicija tapusi jau devintoji Moliūgų šventė šiemet Klaipėdoje gali ir neįvykti. Tai priklausys nuo rėmėjų sprendimų. Anot šventės organizatorių, atsakymas turėtų paaiškėti jau netrukus.
Liepos pabaigoje nuskambėjo paskutiniai Jūros šventės garsai. Miesto organizacijos žygiavo su didelėmis garso kolonėlėmis, kad juos išgirstų visi uostamiesčio gyventojai.
Per Atvelykį gamta šiek tiek sujaukė šventės rengėjų planus. Vis dėlto nesiliaujantis lietus neišbaidė klaipėdiečių, atėjusių į šventinius renginius senamiestyje.
2023 m. vasario 19 d., 14 val., Teatro aikštėje Klaipėdos etnokultūros centras miesto gyventojams organizuoja nuotaikingą, aktyvią ir triukšmingą šventę – Užgavėnes. Atvykusių lauks soti ir skani mugė su pagrindiniais Užgavėnių patiekalais – blynais ir šiupiniu. Persirengėliai pakvies išbandyti savo gebėjimus ir dalyvauti šventiniuose žaidimuose, edukacijose.
Skatindama glaudų Dzūkijos (Dainavos) ir Mažosios Lietuvos žmonių bendradarbiavimą ir draugystę, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka su partneriais – Dzūkijos nacionaliniu parku, Varėnos rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Merkinės krašto muziejumi ir asociacija „Slinktys“ – rugpjūčio 12-ąją kviečia visus į Dzūkų dieną Klaipėdoje „Nuog pieskų prieg pieskų“ / „Nuo smėlynų prie smėlynų“, skirtą miesto 770-ajam jubiliejui. Renginys vyks Interaktyvioje vasaros skaitykloje Karlskronos aikštėje.
"Šalom visuos kraštuos" – tokiu šūkiu šiandien Klaipėdoje prasideda ir iki spalio vidurio truks Tarptautinės žydų kultūros dienos. Renginiuose bus prisiminta krašto istorija, susipažįstama su gyvenančiųjų drauge ypatumais, mokomasi suvokti skirtingų kultūrų bendravimo svarbą, priimti atvirą ir nuoširdų buvimą vieno šalia kito.
Sekmadienį, rugpjūčio 15-ąją, visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdos bažnyčiose, tikintieji rinkosi į paskutiniąją vasaros šventę – Žolinę. Daugelio rankose buvo gėlių puokštės, kurias žmonės atsinešė palaiminimui.
Penktus metus iš eilės dalis klaipėdiečių švenčia savo miesto gimtadienį prie bendro stalo. Juos šioje šventinėje vakarienėje vienija ne tik mėlyna rūbų bei aksesuarų spalva, bet ir bendra nuotaika.
Rugpjūčio 1-ąją Klaipėda minės 769 metų įkūrimo sukaktį. Ta proga Mažosios Lietuvos istorijos muziejus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Klaipėdos piliavietėje vyksiantį teatralizuotą renginį „Istorijos pėdsakais“ ir klaipėdiečio tapytojo Ernesto Žvaigždino paveikslų parodą „Miesto improvizacijos“ muziejuje.